Schröder vijfde in Worldcup

DEN BOSCH - Gerco Schröder is zondag tijdens Indoor Brabant vijfde geworden in de kwalificatiewedstrijd voor de Wereldbeker. Met de veertienjarige schimmelruin New Orleans (v. Colbert x Carthago) was de Tubbergenaar als laatste starter van negen kandidaten voor de eindzege de minst snelle van vijf deelnemers die ook in de barrage foutloos bleven. Het leverde hem desondanks nog 12.600 euro op. Schröder plaatste zich net als Marc Houtzager voor de finale van de strijd om de Wereldbeker.

Gerco Schröder zei na afloop van de wedstrijd nog niet zeker te weten met welk paard hij naar de Wereldbekerfinale gaat. "Waarschijnlijk kies ik voor New Orleans. London gaat mee naar Doha en zoals het er nu uitziet wordt het een heel druk seizoen met wedstrijden in de Global Champions Tour en in de landenwedstrijden. Binnenkort zal er overleg zijn met Rob Ehrens om een programma op te stellen", aldus Gerco, die aangaf zich volledig op de paarden en op de wedstrijden te kunnen concentreren. "Het constant goede prestaties leveren bezorgt mij een heel goed gevoel!"

Voor Marc Houtzager zal de Wereldbekerfinale in Gothenburg de eerste zijn in zijn carrière. "Ik heb in het verleden echt wel mijn best gedaan om me te plaatsen, maar het is me nooit gelukt. Ik had nu uitzicht op plaatsing en daarom heb ik vandaag Uppity gestart. Dat is een snel paard en die kan ik dan mooi in de openingswedstrijd aan de start brengen. Sterrehof's Tamino is dan het paard waarmee ik van start ga in de twee andere wedstrijden. Voor Uppity was dit de eerste keer dat hij een zo zware wedstrijd heeft gelopen en hij heeft me positief verrast. In de barrage ben ik er voor gegaan, tot we dat foutje kregen op de insprong van de dubbel. Toch had ik het mooi gevonden wanneer het barrageparcours iets creatiever was gebouwd. Nu kon je alleen maar heel hard van de start naar de finish rijden, zonder dat je ergens binnendoor kon of juist buitenom moest rijden", aldus Houtzager, die ook nog even memoreerde dat hij in alle Grand Prix's waarin hij in 2013 van start is gegaan steeds geplaatst is geweest.

De zege in de Babanthallen ging naar de 24-jarige Duitse ruiter David Will met de schimmel Colorit. Hij was een fractie sneller dan Edwina Alexander met Cevo Itot du Château, terwijl de Duitser Marcus Ehning derde werd met Copin van de Broy. "Er is een groot verschil tussen de drie sterren- en vier sterrenwedstrijden waarin ik normaal rijd, en een wedstrijd als deze", aldus Will, die na zijn rit niet zeker kon zijn van zijn zege.

"Ik ging als tweede van start en ik wist dat er na mij nog zeven andere ruiters van start zouden gaan die heel goed weten wat het is om in een barrage hard te rijden. Pas toen Gerco Schröder over de eindstreep was, wist ik dat ik had gewonnen", aldus een dolgelukkige David Will, voor wie deze zege de eerste belangrijke overwinning was in zijn loopbaan. 

Negen combinaties slaagden er in om het parcours foutloos af te ronden. Daaronder helaas voor Nederland niet Jeroen Dubbeldam met Quality Time TN. Dubbeldam noteerde maar liefst drie springfouten, waaronder één op de eerste en één op de laatste hindernis met de schimmelhengst. Dubbeldam blijft daardoor staan op 35 punten en kan om in aanmerking te komen voor een startbewijs voor de finale alleen maar hopen dat er nog een aantal combinaties afvalt. Hij staat namelijk 21ste en de beste achttien van de Europese League mogen naar Gothenburg. Omdat Edwina Tops Alexander, die achtste staat, voor Australië meetelt dienen nog twee combinaties zich terug te trekken. (m.m.v. KNHS).

Uitslag Rolex FEI Worldcup springen (1,60 meter)
1) David Will (Dui) - Colorit (Coriano x Capitol I) - 0 / 0 - 35.73
2) Edwina Tops-Alexander (Aus) - Cevo Ito du Château (Le Tot de Semilly x Galoubet A) - 0 / 0 - 35.84
3) Marcus Ehning (Dui) - Copin van de Broy (Darco x Brownboy) - 0 / 0 - 36.68
5) Gerco Schröder (Tubbergen) - New Orleans (Colbert x Carthago) - 0 / 0 - 38.41
7) Marc Houtzager (Rouveen) - Sterrehof's Uppity (Guidam x Epilot) - 0 / 4 - 37.35
8) Jur Vrieling (Holwierde) - VDL Bubalu (Baloubet du Rouet x Nimmerdor) - 0 / 4 - 40.50

Stand Wereldbeker
1) Sergio Alvarez Moya (Spa) - 75
2) Christian Ahlmann (Dui) - 72
2) Kevin Staut (Fra) - 72
11) Marc Houtzager - 51
14) Gerco Schröder - 48
21) Jeroen Dubbeldam - 35
23) Maikel van der Vleuten - 33 

Meer Springen

SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)