Anne-Lotte Tijhuis pakt 1000 euro

ALBERGEN - Anne-Lotte Tijhuis was zondagmiddag de gevierde amazone na de strijd om de Grote Prijs van Albergen. Ze beloonde een vorstelijke barragerit met haar M-paard Desperado met een schitterende tijd van 37,30 seconde. Eén concurrent was sneller dan zij, om precies te zijn 0,18 seconde. Maar de alles of nietspoging van Z-ruiter Eric ten Cate met Bleu Sky strandde op de laatste hindernis. Waarna een dolgelukkige Tijhuis de duizend euro voor de winnares mocht afhalen.

Anne-Lotte Tijhuis had tijdens de rit nog behoorlijk in de rats gezeten. "Ongeveer tot de voorlaatste hindernis heb ik gekeken hoe Eric het er afbracht. Toen heb ik me omgedraaid en ben ik door mijn knieën gegaan. Ja, dit mag je gerust mijn mooiste overwinning ooit noemen. Ik heb de Overijsselse kampioenschappen gewonnen, maar dit is nog mooier. In de eerste ronde had ik een fout, maar was ik wel ruim snel genoeg om me te plaatsen voor de winning-round. Daarin heb ik alles of niets gereden. Dat doe ik altijd, anders hoef je ook niet mee te doen. Desperado start ik tijdens meerdaagse concoursen om en om met Hilde Heesink, die bij ons rijdt. Ik won gisteren de L, Hilde werd vierde in de B, dus vandaag mocht ik weer. Het is een heel fijn paard, topvoorzichtig en enorm meewerkend."

Eric ten Cate deed er in de van hem bekende stijl alles aan Anne-Lotte Tijhuis nog van de winst af te houden. In het zicht van de haven struikelde hij met Bleu Sky alsnog. Hij kon er om lachen. Zoals zo vaak had hij het publiek wel weer op de banken gekregen en ook dat was wat waard.

Wendy Ligtenberg won eerder op de dag de klasse M over twee fasen met Radorette VDD. Ze klopte Jacques Wilmink met Bujwawies en Naomy Bonvanie met Bikkel met ruim verschil.

Iris Oude Ophuis was met Casanova de sterkste in de klasse B op stijl. Met 80,5 punt liet ze ze ook Ties Rothstegge met Just Banette JK (78) en Nadieh Bijen met Victory (77) achter zich.

Foto Anne-Lotte Tijhuis met Desperado van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)