Robert Vos kan leven met derde plek

SIBCULO – Robert Vos kon zondagmiddag prima leven met zijn derde prijs in de strijd om de Thermoflor Grote Prijs van Sibculo. De Wierdenaar kwam met zijn achtjarige vosruin Another Pleasure (v. For Pleasure x Ramiro Z) 0,71 seconde te laat door de finishlijn om Mathijs van Asten met Corientes (v. Clinton x Carthago Z) van zijn troon te stoten. Vos was daarmee de beste regionale vertegenwoordiger in de hoofdrubriek van de tweede editie van het CSI Sibculo.

“Je moet niet vergeten dat Another Pleasure nog maar acht is. Dan mag je ook nog niet alles van hem vragen. Hij heeft in elk geval alles in zich. Ook de rijderij hebben we nu voor elkaar. We hebben een beetje aan de dressuur gewerkt, nu is hij heel gemakkelijk. En springen kan hij. Dit was pas zijn derde Grote Prijs. In Vlamertinge reden we dubbel nul en werden we vierde en hier was hij alle dagen foutloos. Als je dan bij de eerste drie zit in de hoofdrubriek, mag je alleen maar tevreden zijn.”

Winnaar Mathijs van Asten dook met zijn negenjarige bruine ruin Corientes (v. Clinton x Carthago Z). als tweede starter in de vijftien deelnemers tellende barrage van de wedstrijd over 1,45 meter 0,59 seconde onder de tijd van Isheau Wong (Taipeh), die met Zadarijke V het spits had afgebeten.

Van Asten had zich vooraf amper illusies gemaakt over een zege in de Grote Prijs van Sibculo, waarmee hij 6250 euro verdiende. “Er waren zo veel snelle ruiters bij dat ik dacht geen kans te maken. Bovendien was het voor Corientes zijn eerste Grote Prijs op dit niveau. Ik had me voorgenomen een vlotte barrage te rijden. Van een naar twee liep het heel mooi en daarna kon ik strak doorrijden. Ik heb niet alles op alles gezet, maar achteraf was het genoeg om te winnen. Sommige ruiters namen wat risico en kregen een pechfout.”

Corientes moet een van de opvolgers worden van de twee toppaarden die hij dit jaar verkocht. “Hij is nergens bang voor, heeft heel veel kwaliteit en is erg voorzichtig. Ik ben nu bezig weer wat op te bouwen en hoop op enige termijn weer echt mee te kunnen doen. Komende week start ik bij het CSI Twente  in Geesteren. Daarom was het prettig dat ik ook hier op gras kon rijden, daarvoor was dit een mooie oefening. Het is een heel plezierig concours, lekker ongedwongen. Ik ga door zoals ik nu bezig ben en dan zie ik wel waar ik uit kom. Ik heb een eigen stal en de handel gaat heel goed. Dat moet ik in elk geval zo houden.”

Op ruim drie seconden van Robert Vos nam Suus Kuyten met Dakota du Buisson de vierde plek voor haar rekening. Tom Brinkman met Lexington en Harrie Wiering met World Wide, vorig jaar winnaar van de eerste editie in Sibculo, waren de snelste vierfouters en hadden bij een nulronde de top drie gehaald. Nu werden ze zevende en achtste. Ze werden gevolgd door Jesper Romp met Agodinus en Sander Geerink, die met Robinson al op de eerste hindernis kansloos werd.

Onder de vijftien kandidaten in de barrage waren nog drie regioruiters. Wesley Heijdens hield met Riadlox Fly Ly de schade beperkt tot een springfout en werd twaalfde. Remco Been met Viceroy en Annet Willems met Interline H raakten het goede ritme kwijt en eindigden met veertien en vijftien strafpunten als veertiende en vijftiende.  

Robert Vos pakte in de finalerubriek voor jonge paarden (1,25/1,30 meter) wel de overwinning. Met Cupido zegevierde hij met bijna anderhalve seconde voorsprong op Kenneth Graham en Lenamore Lux, waarmee hij een vierde zege van de jonge Ier in Sibculo voorkwam. Jesper Romp reed met Hope naar de derde plaats, Hendrik Jan Schuttert eindigde met Balboa HS als zesde en Jeanette Corbeek werd negende met Bugatti.

Bjorn Egberink sloot met Colando de eindstrijd in de Small Tour (1,30 meter) als tweede af. De Holtenaar was een kleine twee seconden minder rap dan Albert Zoer met Budine. Minna Danielson bezorgde met Finesse van 't Vennehof Zweden een derde prijs. De posities zes tot en met tien waren voor vertegenwoordigers uit de regio. Ze werden bezet door achtereenvolgens Caroline Müller met Amour 44, Jesper Romp met Beau Rubertha R, Remco Been metVera, Vincent Geerink met ybren en Anne-Liza Makkinga met Zazou R.

Voor alle uitslagen, zie www.jumpingtour.com 

Tekst en foto van Robert Vos met Another Pleasure © Willem Pfeiffer/Hippisch Twente.

Meer Springen

»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)