Oranje Overijssels getint

FALSTERBO - Een sterk Overijssels getint Nederlands springruiterkwartet heeft vrijdag in het Zweedse Falsterbo de laatste kans om punten te verzamelen in de strijd om de finaleplaatsen van de Furusiyya FEI Nations Cup. Jeroen Dubbeldam, Willem Greve en Hendrik Jan Schuttert maken samen met Jur Vrieling deel uit van de vijfkoppige selectie van bondscoach Rob Ehrens.

Rob Ehrens boekte dit seizoen reeds vier overwinningen met zijn Oranje kwartet in deze reeks. In Al Ain, La Baule, Kopenhagen en in Aken werd een zege behaald. In Drammen werd Nederland tweede en in Lummen derde. Daarmee is het Nederlandse ruiterteam het meest succesvolle team in de landenwedstrijden. Alleen telden voor de punten in de eerste dividie uitsluitend de zege van Aken, de zevende plek in het totaal verregende Sankt Gallen en de gedeelde zesde plek in Rotterdam mee voor de punten. In het tussenklassement neemt Nederland daarom na drie wedstrijden nu de derde plaats in, achter Zwitserland en Frankrijk.

In Falsterbö strijden Nederland, Zwitserland, de Oekraïne en Spanje om de punten. Nederland brengt in de Zweedse badplaats Willem Greve (Markelo) met de KWPN-goedgekeurde hengst Carambole aan de start. Leon Thijssen (Baarlo) rijdt de ring binnen met Tyson en Jur Vrieling (Holwierde) kan een beroep doen op zijn Olympische zilveren medaille winnende hengst VDL Bubalu of op de schimmelhengst Zirocco Blue VDL. Het Nederlandse team wordt gecompleteerd door Jeroen Dubbeldam (Weerselo) met Utascha SFN.

Reserveruiter is Hendrik Jan Schuttert met Cerona HS. "De paarden heben gelukkig niets overgehouden aan het tragische ongeval op zondag op de terugweg van het CSI Twente in Geesteren. Bij het ongeval botste een 51-jarige Almeloër frontaal op de vrachtwagen van Schuttert, die bestuurd werd door zijn
groom. De man overleed ter plaatse.

Na de landenwedstrijd in Falsterbö kan een voorzichtige tussenstand worden opgemaakt, omdat Zwitserland en Nederland geen punten meer kunnen verzamelen in de wedstrijden in Hickstead en Dublin. Duitsland, Frankrijk, Ierland en Spanje kunnen tijdens in een van die twee evenementen nog punten halen en Groot-Brittannië en de Oekraïne rijden in beide wedstrijden nog voor de punten.

"Mijn plan is helder. In Falsterbö voldoende punten pakken om zeker te zijn van  de finale. Mocht dat niet lukken, dan zullen we proberen om in Hickstead en Dublin net als in La Baule punten weg te snoepen voor de anderen, om ons op die wijze van een startplaats in Barcelona te verzekeren", vertelde Ehrens.
(Bron KNHS)

Tussenstand Furysiyya FEI Nations Cup springen, na vijf wedstrijden
1) Zwitserland* - 250 (3 wedstrijden gereden voor de punten)
2) Frankrijk - 232.67 (3 wedstrijden)
3) Nederland* - 230.5 (3 wedstrijden)
4) Ierland - 220.67 (3 wedstrijden)
5) Duitsland - 182 (3 wedstrijden)
6 ) Groot-Brittannië - 143.67 (2 wedstrijden)
7) Spanje* - 128 (2 wedstrijden)
8) Oekraïne* - 100 (1 wedstrijd)

Meer info zie: www.falsterbohorseshow.se

Meer Springen

»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)