Frank Schuttert vierde in GP Gijon

GIJON – Frank Schuttert eindige maandagavond als vierde in de vijfsterren Grote Prijs in Gijon. In de winning round was de Europees kampioen bij de young riders met zijn tienjarige ruin Winchester HS (v. Numero Uno) de snelste. De winst ging naar de Duitser Andre Thieme, die met Contanga als enige foutloos bleef over beide omlopen. Jur Vrieling (Holwierde) haalde met Zirocco Blue VDL (v. Mr. Blue) de winning round en werd daarin achtste.

Spanje ligt Frank Schuttert wel. In juli werd de negentienjarige ruiter, die voor de stal van Jos Lansink rijdt, in Vejer de la Frontera Europees kampioen bij de young riders (18 tot en met 21 jaar). Dat het lid van het Rabo Talenteam bij de senioren fantastisch presteert is al langer bekend. Afgelopen zaterdag leverde Frank Schuttert met een springfout en een nulronde een belangrijke bijdrage aan de overwinning van Nederland in de landenwedstrijd.

“Winchester HS sprong in de eerste ronde heel goed. Ik kwam op de een na laatste hindernis iets te dicht, waardoor we een fout kregen op de achterste balk van de oxer. Gelukkig was er een winning round voor de beste elf”, vertelt Frank Schuttert. “Ik stond na de eerste ronde zevende. In de winning round wilde ik er gewoon voor gaan en in ieder geval de beste worden van de vierfouters. Dat is mooi gelukt. Van de zes ruiters die voor me stonden gingen er drie in de fout. Thieme was de enige die foutloos bleef, Delestre en Daniel Nielson reden op safe en kregen daarbij een tijdfout, daarmee werd ik vierde. Dit is natuurlijk weer een heel mooi resultaat”, aldus de sympathieke ruiter.

Nationaal kampioen Gert-Jan Bruggink gaf met Primeval Dejavu op in het basisoparcours. (Bron KNHS)

Uitslag CSIO5* Grote Prijs Gijon
1. Andre Thieme (Dui), Catango (v. Catoki), 0 - 52,30
2. Simon Delestre (Fra), Qlassic Bois Margot (v. l’Arc de Triomphe), 1 – 53,52
3. Daniel Nielson (Gbr), Zigali P S (v.Kigali), 1 – 55,04
4. Frank Schuttert (Meeuwen, B), Winchester HS (v. Numero Uno), 4 – 47,54
8. Jur Vrieling (Holwierde), Zirocco Blue VDL (v. Mr. Blue), 8 – 61,10
27. Harrie Smolders (Grobbendonk, B), Emerald (v. Diamant de Semilly), 12
34. Suzanne Tepper (Veendam), KM Wish (v.Lux), uitgesloten
37. Gert Jan Bruggink (De Lutte), Primeval Dejavu (v.Heartbreaker), opgave

Meer Springen

»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)