Gerco Schröder zesde in GCT Doha

DOHA - Gerco Schröder eindigde zaterdag in Doha met zijn Olympische topper Londen als zesde in de finalewedstrijd van de Global Champions Tour. De Tubbergenaar was de beste Nederlander en plaatsten zich, net als Maikel van der Vleuten met VDL Groep Verdi (achtste), dankzij een foutloze eerste manche voor de tweede ronde. Daarin lieten beiden één balk noteren.

Ook Harrie Smolders plaatste zich voor die tweede ronde met Walnut de Muze na een springfout in het basisparcours. In de tweede omloopt tikte Walnut de Muze drie balken naar beneden.

De Brit Scott Brash won, na een barrage met De Duitsers Ludger Beerbaum en Chiara (tweede) en Marcus Ehning met Plot Blue (derde), met Hello Sanctos niet alleen de wedstrijd, maar schreef ook de gehele competitie op zijn naam, hetgeen hem bijna 450.000 euro in totaal opleverde.

Gerco Schröder was zeer te spreken over de wijze waarop zijn paard sprong. "We kregen de fout op een steilsprong, die als insprong van de dubbel fungeerde. Die steilsprong contrasteerde iets weinig met de bodem en ik heb voor mezelf het idee dat ik daar de oorzaak van de fout moet zoeken", aldus Gerco die net als Van der Vleuten jr. van mening was dat de eerste manche een slag zwaarder was dan de tweede ronde. "Jammer dat er niet meer publiek was. Dat moet hier nog echt groeien",vertelde Gerco.

"Het waren twee geheel verschillende wedstrijden. Het basisparcours was technisch lastig en de hindernissen waren hoog en breed. In de tweede manche was het parcours iets eenvoudiger, maar stond de tijd behoorlijk krap. Zelf kreeg ik tweemaal een terugafstand, wat mij tijd koste. Daardoor moest ik aan het einde van het parcours iets meer tempo vragen en dat vertaalde zich in een iets platte sprong op de één na laatste hindernis. Met de achterbenen tikte Verdi net de voorste paal uit de lepels. Als ik het tempo niet iets had opgeschroefd, had ik op zeker een tijdfout aan mijn broek gekregen. Mijn keuze was om toch proberen binnen de tijd te rijden", vertelde Maikel van der Vleuten.

Harrie Smolders, die met één afgeworpen paal was doorgedrongen tot de tweede ronde, noteerde in de tweede ronde drie afgeworpen palen en eindigde daardoor als zeventiende. Marc Houtzager (Rouveen), die aan de start verscheen met Sterrehof's Opium, noteerde in de eerste manche een springfout en werd 21ste.

Voor de Duitser Christian Ahlmann waren de druiven zuur. In de tussenstand van de competitie nam hij de tweede plaats in met 185 punten. Scott Brash begon op de achtste positie in deze ranking. Ahlmann liep na een foutloze eerste manche in de tweede ronde tegen een heel lichte overschrijding van de tijd op, waardoor hij als vierde eindigde. De zes beste resultaten van de competitie tellen, waardoor de Brit al zeker was van zijn zege in het overall klassement voordat hij van start ging in de barrage. De Amerikaanse Laura Kraut, die het klassement tot de finale aanvoerde, viel door een springfout met Cedric terug naar de derde plaats. In de eindstand is Harrie Smolders de beste Nederlander met een negende plek. Maikel van der Vleuten eindigde als elfde en Gerco Schröder werd veertiende.

In de aanloop naar de finale van de GCT-wedstrijd stonden er ook ander springwedstrijden op het programma. Gerco Schröder legde op zaterdagmiddag met Seoul beslag op de vijfde plek in een 1,50 meterrubriek die direct op tijd werd verreden. Nadat Harrie Smolders op donderdagavond met Regina Z tweede was geworden in een zware rubriek met barrage eiste de combinatie op vrijdagavond wel de overwinning op in een wedstrijd die ook in een barrage werd beslist. Maikel van der Vleuten eindigde daarin met Arera C als achtste. (Bron KNHS)

UITSLAG GCT-TOUR DOHA QATAR
1) Scott Brash (Eng) - Hello Sanctos (Quasimodo van de Molendreef x Nabab de Reve) - 0 / 0 0 /43.17
2) Ludger Beerbaum (Dui) - Chiara (Contender x Coronado) - 0 / 0 / 0 - 43.83
3) Marcus Ehning (Dui) - Plot Blue (Mr. Blue x Pilot) - 0 / 0 / 4 - 47.81
6) Gerco Schröder (Tubbergen) - London (Nabab de Reve x Chin Chin) - 0 / 4
8) Maikel van der Vleuten (Someren) - VDL Groep Verdi (Quidam de Revel x Landgraf I) - 0 / 4
17) Harrie Smolder (Hooge Mierde) - Exquis Walnut de Muze (Nabab de Reve x Chin Chin) - 4 / 12
21) Marc Houtzager (Rouveen) - Sterrehof's Opium (Polydor x Bormio) - 4

UITSLAG OVERALL FINALE 2013
1) Scott Brash (Eng) - 203
2) Christian Ahlmann (Dui) - 194
3) Laura Kraut (USA) - 187
9) Harrie Smolders - 170
11) Maikel van der Vleuten - 164
14) Gerco Schröder - 151

Meer info zie: www.globalchampionstour.com

Meer Springen

»
AKEN – Voor Hessel Hoekstra verliepen de donderdag en de vrijdag van het CHIO met sterk wisselend succes. De landenwedstrijd leverde de ruiter uit... (04-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)
»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)