Laatste loodjes in Lochem

LOCHEM – Voor Gerco Schröder nadert de dag dat hij afscheid zal moeten nemen van Stal Eurocommerce in Lochem. Bijna vijftien jaar was hij er dagelijks te vinden als hij niet ergens op de wereld voor zijn werkgever als springruiter actief was. De Tubbergse topruiter is meegesleurd in de val van zijn grote baas, vastgoedmagnaat Ger Visser. De stal, onderdeel van het ooit roemruchte Eurocommerce, is niet meer te redden.

De 35 paarden gaan vanaf vrijdagmiddag 17.00 uur online onder de hamer en donderdag en vrijdag tot dat tijdstip is er kijkdag in Lochem. Honderden geïnteresseerden en nieuwsgierigen komen af en aan, al dan niet met grote bolides.

Lais van Deventer, al vijf jaar de vaste groom van Gerco Schröder tijdens de internationale wedstrijden, heeft de zware taak Olympisch succespaar London voor te brengen tijdens de presentatie. De twaalfjarige springveer moet minimaal vier miljoen opbrengen. Een kort geding, aangespannen door werkgever Ger Visser jr, leverde niet het gewenste resultaat op London alsnog van de verkooplijst af te halen. En dus is is het nu voor Gerco Schröder hopen op een klein wonder. Dat een gulle geldschieter hem alsnog in staat stelt zijn topper onder het zadel te houden. Het is niet uitgesloten, maar de kans is zeker net zo groot dat een rijke sjeik uit Saoedi-Arabië of Qatar het ultieme bod uitbrengt.

"Het is natuurlijk een heel rare siuatie dat op deze manier een einde aan de stal komt", verzucht Gerco Schröder in de kantine van de fraaie accommodatie. "Dit heeft nooit iemand kunnen bedenken. Voor ons is de familie Visser altijd erg goed geweest, we hebben hier alle kansen gehad. Daarom is het ook zo jammer dat het zo afloopt."

Beter één helemaal dan twee half
Broer Wim Schroder was de eerste die zich midden jaren negentig in Lochem meldde als stalruiter. Hij had er veel suces met paarden als Monaco, Berlin en Montreal. Leter kwam ook Gerco die kant op en toen Wim een beenbreuk opliep, nam Gerco ook zijn paarden over. "Dat is zo gebleven", meldt Wim, die vervolgens stalmanager werd. "Je kunt het beter één ruiter helemaal goed laten doen dan twee half", is het nuchtere motief.

Gerco vierde vervolgens vele successen op de rug van paarden als Geneve, Monaco, Milano, Lanapoule, Berlin, New Orleans en tenslotte London. Hij werd met Nederland wereldkampioen in Aken (2006) en met Oranje een jaar later Europees titelhouder in Mannheim. Ältijd leidden we de paarden weer van jongs af aan op en als er eentje wegging, stond de volgende klaar."

Voorlopig zal hij zich weer moeten beperken tot wedstrijden op het niveau van twee en drie sterren. "Die kunnen paarden die in Tubbergen staan springen. We zullen even een stapje terug moeten doen. Natuurlijk heb ik het geluk dat Wim en Ben thuis al wat hebben opgebouwd, we hoeven niet helemaal van voren af aan te beginnen."

Het sprankje hoop blijft. "Dat houd ik zolang de strijd nog niet helemaal gestreden is. Ik hoop nog steeds dat London in Nederland blijft en ik met hem mag doorrijden. Het is geen paard dat je gemakkelijk vervangt. London is waarschijnlijk het meest complete paard dat ik ooit heb gehad."

Bizar blijft het. Het zat er aan te komen. Al een paar jaar. Maar nu het zover is, voelt het onwerkelijk. Doordringen zal het pas over een tijdje, als de realiteit er een van alledag is geworden. Gerco Schröder:"Eerlijk gezegd voelt het alsof ik een soort trance zit, ik kan me niet voorstellen hoe ik me straks voel als ik hier niet meer kom."

Binnenkort is Gerco Schröder weer thuis is. Om vanuit Tubbergen de stappen te zetten terug richting absolute top.

Gerco Schröder donderdag op stal met London.
Foto van
www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)