Sleiderink: lange weg met La Toya

GEESTEREN – Sjaak Sleiderink beleeft tot nu toe een moeizame hereniging met La Toya 44. De Denekamper heeft de veertienjarige bruine Hannoveraner merrie sinds enkele maanden weer onder zijn hoede op Stal De Sjiem in Weerselo, maar het vertrouwde ritme van weleer heeft het duo nog niet weer te pakken. “Ze is erg moeilijk in het hoofd”, oordeelt Sjaak Sleiderink ,die desondanks de moed niet opgeeft. “Want ik heb een speciale band met haar.”

door Willem Pfeiffer

In 2012 had Sjaak Sleiderink de voorheen door Merle Tasche gereden La Toya een half jaar onder het zadel en klikte het wonderwel tussen de twee. De combinatie won onder meer de Grote Prijzen in Mariënheem en Geesteren op twee sterrenniveau. Begin november van dat jaar werd La Toya echter door de toenmalige eigenaren - Jeroen Dubbeldam en de broers Schröder - verkocht aan Tiffany Foster, stalruiter van wereldtopper Eric Lamaze.

“Met haar ging het niet helemaal zoals het moest”, zegt Sjaak Sleiderink. “Er is daarna een andere ruiter op gezet, maar ook dat beviel niet. Ze boekte geen goede resultaten meer en raakte langzamerhand de weg een beetje kwijt. Vervolgens is ze verhuisd naar de Stephex Stables van Stephan Conter in België. Maar ook daar kon niemand echt wat met haar.”

Het bracht Conter tot de vraag of het wellicht een goede optie zou kunnen zijn La Toya 44 weer toe te vertrouwen aan Sjaak Sleiderink in een poging er ‘toch nog wat van te maken’. De Denekamper: “De eerste keer in Exloo stopte ze nog in de klasse M, daarna ben ik nog een paar keer met haar gestart in de M en vervolgens in de Z. Ik probeer het vertrouwen bij haar langzaam opnieuw op te bouwen. Bij Eurojump Wierden ging het redelijk en daarom heb ik haar nu meegenomen naar het concours van Het Twentse Ros in Geesteren. In de Z bleven we vrijdag foutloos, maandag rijd ik haar in de ZZ.”

Al te optimisch is Sjaak Sleiderink echter nog niet. “Het is een heel ander paard geworden dan ze was toen ze bij ons vertrok. Zeker zo gauw ze gaat springen, is ze enorm moeilijk. De kans dat ze ooit weer op het niveau komt van 2012 schat ik eerlijk gezegd niet erg hoog in.”

Toch gaat Sleiderink de uitdaging met La Toya 44 aan. “Want ik weet wat ze kan en ze heeft me eerder veel gebracht. Ik heb een heel speciale band met haar opgebouwd en erg veel plezier aan haar beleefd. Van de ene kant ben ik daarom superblij dat ze terug is, van de andere kant doet het me wel veel als ik zie in welke conditie ze is teruggekomen.  Ik ga gewoon proberen haar weer op orde te krijgen, al realiseer ik me dat het een lange weg wordt. Maar ze is het waard.”

Foto Sjaak Sleiderink met La Toya 44 van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)