Jesper Romp leidt Oranje naar zilver

WIERDEN - Jesper Romp leidde donderdag het kwartet young riders naar zilver in de landenwedstrijd van het Dutch Youngster Festival in Wierden. De stalruiter van de BWG Stables uit Tubbergen liep over beide manches slechts één tijdfoutje op en hield verder met Balouska zijn blazoen op een geweldige wijze schoon. Kirsten Rikkert kon dit keer geen hoofdrol vertolken, al liet ze een matige eerste ronde met Sorrento volgen door een goede tweede.

Nederland liep uiteindelijk achttien strafpunten op en dat waren er vijf meer dan Italie, dat zich als winnaar liet huldigen. Duitsland eindigde als derde met 21 strafpunten. Bij de oosterburen bleef Kendra Claricia Brink als enige van het hele deelnemersveld foutloos. België werd vierde met 23 strafpunten. Spanje was als vijfde met 71 strafpunten een dissonant in de Nations Cup.

In de landenwedstrijd voor Young Riders had Nederland het geluk niet aan haar zijde. Rabo Talententeam lid Kevin Jochems (Asten) tikte in beide manches met Willem de bovenste paal van de laatste hindernis. Sterkste man van het Nederlandse Young Riders team was dus Jesper Romp met Balouska. "In de eerste manche reed ik bewust iets terughoudend. In een eerdere landenwedstrijd in Bonheiden moest ik ook als eerste starten en reed ik te  hard, waardoor Balouska erg heftig werd en ik twee ruiterfouten maakte. Dat wilde ik niet weer en daarom reed ik nu net te rustig. Tot tweemaal toe reed ik in twee wendingen een paar galopsprongen te veel. In de tweede reed ik die wendingen korter en bleef ik royaal binnen de tijd. Ik ben hier echt heel blij mee", vertelde Jesper, die niet alleen gecoacht werd door Roelof Bril, maar ook aanwijzingen ontving van Wim en Ben Schröder, Tom Brinkman en van zijn vader Bert.

"Ben en Roelof hielpen me op het voorterrein en van de andere drie kreeg ik vlak voor ik de ring inreed nog een paar tips, want zij hadden de wedstrijd langs de lijn gevolgd", aldus Jesper.

Mee naar Hagen
Direct na de prijsuitreiking kwam bondscoach Bril even bij Jesper langs. "Jij start dit paard zaterdag niet in de Grote Prijs, want jij gaat volgende week mee naar Hagen", was de mededeling. Dit betekent dat Romp met deze landenwedstrijd weer een stapje heeft gezet op weg naar een teamplaats voor het EK. Naar Hagen wordt Romp vergezeld door in ieder geval Bart Haselbekke, Jelmer Hoekstra en Glenn Knoester. "Daar komt er nog een bij", aldus Roelie Bril. Over wie daar vierde en vijfde ruiter worden, wil ik nog een nachtje slapen."

Paraplu
Kirsten Rikkert was in de eerste omloop niet in haar beste vorm. Zelf weet ze het onder meer aan een paraplu waarvan Sorrento was geschrokken, maar ze trok ook het boetekleed aan. "Die eerste manche had beter gekund en ging het niet zo fijn. Bij de eerste fout kwam ik niet zo goed uit door het schrikken van Sorrento, bij de driesprong was ik iets te snel bij de hindernis. De tweede ronde giong het een stuk beter en was Sorrento erg goed. De fout die we toen maakten, was puur mijn eigen schuld en niet die van mijn paard." Er stond vandaag wel echt een landenproef, technisch moeilijk en hoog. Zo hoort het ook bij een Nations Cup."

Spannende strijd met Italië
Het werd een spannende strijd tussen Italië en Nederland. Na de eerste manche gingen de Italianen aan de leiding met negen strafpunten en Nederland stond tweede met tien strafpunten. Toen de eerste starter van Italië 13 strafpunten noteerde en Romp foutloos was gebleven begon er hoop te gloren voor een Nederlandse zege. Kirsten Rikkert hield de schade in de tweede ronde met Sorrento dus beperkt tot vier strafpunten.

Toen moest Bart Lips met Zidane foutloos blijven om de Italianen onder druk te zetten. Door een springfout van hem kregen die echter lucht en die ruimte werd nog groter toen Kevin Jochems met Willem ook een paaltje afwierp. De enige hoop voor Nederland was dat de laatste Italiaanse amazone Francesca Ciriesi met Que Sera twee fouten zou maken. Maar dit is een fantastisch springpaard, dat niet in de buurt van het hout wenste te komen en zij bleven foutloos.

Roelof Bril: "Voor dit team is deze prestatie eigenlijk best goed. Maar om te winnen heb je nulrondes nodig en die hebben we te weinig gereden."

Het Dutch Youngster Festival duurt tot en met zaterdag. Op vrijdag staat de landenwedstrijd voor de junioren op het programma, met Veronique Morsink. Zaterdag wordt er in alle drie groepen gestreden om de Grote Prijzen.

Uitslag Nations Cup young riders
1) Italië - 13
2) Nederland - 18
- Jesper Romp (Tubbergen) - Balouska (Stakkato Gold x Pluspunt) - 1 en 0
- Kirsten Rikkert (Enter) - Sorrento (Kingston x Faram) - (8) en 4
- Bart Lips (Biest-Houtakker) - Zidane (Oklund x Legaat) - 5 en 4
- Kevin Jochems (Asten) - Willem (Regino Adelheid x Lorenz) - 4 en (4)
3) Duitsland - 21
4) België - 23
5) Spanje - 71

Foto Nederlands team van www.fototrailer.nl

 

Meer Springen

»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)