Joey Lansink pakt Isah Cup 5-jarigen

ERMELO - Joey Lansink is vrijdag tijdens de KWPN Paardendagen in Ermelo met Eesebelle winnaar geworden van de Isah Cup voor vijfjarige paarden. Lansink plaatste zich daarmee meteen voor het WK jonge paarden dat in september traditiegetrouw wordt afgewerkt op de terreinen van Zangersheide in het Belgische Lanaken. De twintigjarige student Joey Lansink hield op de terreinen van het nationaal paardensportcentrum liefst 245 combinaties achter zich. In de barrage rekende hij met 26 concurrenten af.

De eerste finale van de strijd om de Isah Cup, opvolger van de VION-Cup, kenmerkte zich door veel kwaliteit. De voorzichtige en super meewerkende Zapatero VDL-dochter Eesebelle (ster uit Pureina v.Indorado van fokker J.D.C. van Karnebeek uit Eesveen) van medefokker Hans Reuvers uit De Pol en Egbert Kuijer uit Dwingeloo bleef in alle rondes van het hout. Kristian Houwen bezette de tweede plek met de vlugge Van Gogh-dochter Eletta Molino Maikel van Mierlo eindigde als derde met de goed springende Earley.

Sjaak Sleiderink eindigde na opnieuw een overtuigende nulrit als derde bij de zesjarige paarden met Dokyra Fortuna, elite v. Canturano uit Zokyra Fortuna v.Quasimodo Z van fokker Peter en Anne Mieke Rinkes-Tjeenk Willink uit Pesse en van de eigenaren Bennie Holtkamp uit Enschede en A. Jansen uit De Steeg. De titel ging naar Devlin (v.Van Gogh) met ruiter Bert-Jan Zuidema. Als tweede eindigde Dalton (v. Vaillant uit Winde ster v. Roven xx) van fokker Egbert Schep onder Bart van der Maat.

Meer Springen

»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)
»
Met Michael Greeve, Willem Greve, Hessel Hoekstra, Marc Houtzager en Gerco Schröder als kartrekkers mag het concours van Het Twentse Ros zich in de... (10-04-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven Veldhuis liet zich woensdag van zijn sterkste kant zien tijdens de tweede editie van het midweekse Sectolin Springen bij de... (10-04-2025)
»
Voorzitter Jos Brinkman kijkt uit naar een opnieuw succesvolle editie van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen. Het evenement wordt van... (09-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve eindigde zondag in zijn  eerste finale van de strijd om de Wereldbeker springen op een heel mooie zevende plaats. De nationaal... (06-04-2025)
»
BASEL - Hoewel Willem Greve en Kim Emmen in het basisparcours van het tweede onderdeel van de wereldbekerfinale in Basel een springfout kregen... (04-04-2025)
»
ERMELO –De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft springpaard Imagine vastgelegd. De twaalfjarige ruin (v. Cassini Gold) van de eigenaren Conny... (04-04-2025)