Indoor Twente naar Achterhoek

VRAGENDER - Het internationaal springconcours Indoor Twente, dat de laatste jaren is georganiseerd in de Go Planet Expo Hall in Enschede, verhuist naar Paardensportcentrum Lichtenvoorde, de accommodatie van de familie Morssinkhof in Vragender. Door een combinatie van factoren is organisator EQ International tot dit besluit gekomen. Indoor Twente is een initiatief van onder anderen Jeroen Dubbeldam en de broers Schröder.

“In de eerste plaats bleken de parkeerfaciliteiten zoals we die vorig jaar hadden niet beschikbaar. In het jeugdweekend is er een voetbalwedstrijd van FC Twente op zondag 30 november. Dat zorgt ervoor dat we de internationale jeugddeelnemers ver van de hal moeten laten parkeren. Dat is het eerste jaar slecht bevallen en willen we niet opnieuw doen”, vertelt Chris van Dam namens EQI.

Een ander aspect is de kwaliteit van de accommodatie in Lichtenvoorde. “De ring, de parkeerterreinen, het losrijden. Kortom, alles wat voor deelnemers belangrijk is, is fantastisch voor elkaar. In Enschede was er weliswaar een mooie hal, maar die moest elk jaar compleet ingericht worden voor het paardensportevenement. In Lichtenvoorde is alles aanwezig voor een internationaal topconcours.”

Omdat Lichtenvoorde in Gelderland ligt, is de naam Indoor Twente niet meer geschikt. Met ingang van editie 2014 zal het evenement Jumping De Achterhoek heten. Het bestaat uit een jeugdweekend van 27 tot en met 30 november voor ponyruiters, junioren en young riders, en een internationaal 2* en 1* wedstrijd voor senioren van 4 tot en met 7 december. Jumping de Achterhoek wordt een coproductie tussen EQ International en Paardensportcentrum Lichtenvoorde.

Het in oktober geplande internationale concours in Lichtenvoorde wordt geschrapt, zodat alle tijd en energie in de voorbereiding kan worden geïnvesteerd in de opvolger van Indoor Twente. De familie Morssinkhof en het team van PSC Lichtenvoorde kijken uit naar het twee weken durende evenement. “Afgelopen winter hebben we een groot aantal concoursen tot en met nationaal niveau georganiseerd en veel positieve reacties ontvangen van de deelnemers. Met de uitbreiding van de binnenhal ontstond het idee om een internationaal concours te organiseren en deze zou in het derde weekend van oktober plaatsvinden direct na CSI Salland in Mariënheem en NIC Assen. Oftewel, een drukke agenda voor internationale ruiters. Behalve dat de nieuwe datum gunstiger is, heeft Indoor Twente door de jaren heen een goede reputatie opgebouwd en slaan we graag de handen ineen om op dit concept verder te borduren”, vertelt Eric Morssinkhof, eigenaar van PSC Lichtenvoorde.

Overigens heeft exploitant Dennis Verdriet van de Go Planet Expo Hall bij de rechtbank in Almelo voor zijn exploitatiemaatschappij het faillissement aangevraagd. Het vertrek van het evenement, dat vele jaren lang in het Hengelose ExpoCenter werd gehouden, uit Enschede kan daar niet los van worden gezien. Enkele maanden geleden was al besloten de Expo Talent Sale, de veiling van jonge springpaarden, van Enschede naar Amsterdam te laten verhuizen.

Foto: Kirsten Rikkert is naar nu blijkt eind 2013 de laatste winnares geweest van de Grote Prijs tijdens Indoor Twente.

Meer Springen

»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)