Gerco Schröder niet bij de eersten

WENEN - Gerco Schröder en Glock’s London NOP konden zich zaterdag in Wenen niet mengen in het duel om de topposities tijdens de wedstrijd voor de Global Champions Tour. De combinatie kwam met een springfout uit de ring en eindigde als twintigste. Maikel van der Vleuten haalde barrage en werd vierde met VDL Groep Sapphire B. Jur Vrieling en Zirocco Blue VDL NOP kwamen niet verder cdan de 27ste plaats.

Maikel van der Vleuten leek op weg naar een podiumplaats in Wenen, in de voorlaatste etappe van de Global Champions Tour. Een springfout op de laatste hindernis in de barrage van VDL Groep Sapphire B bracht de vierde plaats. Hierdoor steeg Van der Vleuten naar de achtste positie in de tussenstand voor de finale in november in Doha. De Duitser Markus Ehning won de wedstrijd met Sapphire's halfbroer Plot Blue.

Vier combinaties plaatsten zich in Wenen na twee omlopen voor de barrage. Maikel van der Vleuten reed als derde nadat de Fransman Simon Delestre en de Portugese amazone Luciana Diniz met vier strafpunten over de finish kwamen.
"Eigenlijk ben ik wel heel heel tevreden met deze vierde plaats", vertelt Van der Vleuten na de wedstrijd. "Ik zat er dichtbij. Ik dacht halverwege de barrage dat VDL Groep Sapphire B ook weer foutloos zou springen. Ik heb vlot gereden om de druk bij Markus Ehning te leggen. Jammer van die fout op de laatste. Sapphire sprong alle drie parcoursen heel goed. Ik moet nog terugkijken wat de oorzaak van de fout is."

Zeker van finaleplaats
Maikel is met zijn achtste plaats in de tussenstand zeker van deelname aan de finale van de Global Champions Tour van 13 tot en met 15 november in Doha. "Zoals nu de planning is start ik met VDL Groep Verdi TN NOP in de finale. Alle ruiters nemen hun punten mee naar de finale en dan zal ik proberen nog een paar plaatsen te stijgen."

Uitslag Global Champions Tour Wenen, 1,60 meter
1. Markus Ehning (Dui) - Plot Blue (Mr. Blue x Pilot), 0,0 - 49,01
2. Simon Delestre (Fra) - Qlassic Bois Margot (L'Arc de Triomphe x Galoubet A), 0,4 - 41,77 sec
3. Lucian Diniz (Por) - Winningmood (Darco x Cassini I), 0, 4 - 43,93
4. Maikel van der Vleuten - VDL Groep Sapphire B (Mr. Blue x Grand Veneur), 0,4 - 45,64
Na eerste manche
20. Gerco Schröder - Glock’s London NOP (Nabab de Reve x Chin Chin), 4
28. Jur Vrieling - Zirocco Blue VDL (Mr. Blue x Voltaire)

Tussenstand Global Chamions Tour
1. Ludger Beerbaum - 242
2. Rolf Göran Bengtsson - 230
3. Scott Brash - 210
8. Maikel van der Vleuten - 187

Meer Springen

»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)