Willem Greve derde met Carambole

DRACHTEN - Willem Greve reed vrijdagavond met zijn bruine Holsteiner hengst Carambole (v. Cassini x Concerto) naar de derde plaats in de rubriek over 1,50 meter met barrage. De Markeloër moest een kleine twee seconden toegeven op winnaar Marc Houtzager en de bijna negentienjarige bruine hengst Opium. Het paard dat aan zijn afscheidstournee bezig is, was ook ruim anderhalve seconde sneller dan nummer twee Amber Feijen met Briljant. Gerben Morsink werd zesde met Faithfull.

Mooier is het niet te regisseren. Volgende week het officiële afscheid van de sport, vrijdag nog een belangrijke proef winnen op ICNN Drachten. De 19-jarige hengst Sterrehof’s Opium (v. Polydor) maakte ondanks zijn leeftijd een verpletterende indruk onder het zadel van Marc Houtzager in de toprubriek van de dag. Het resultaat: 6.250 euro aan prijzengeld en een jubelstemming in het team rondom Houtzager.

“Wat dit voor mij betekent? Super mooi natuurlijk, maar voor het paard nog veel mooier. Opium heeft dit verdiend. Een week voor zijn afscheid een dikke proef winnen met barrage op die leeftijd, dat is gewoon heel speciaal. En onderweg gewoon nog bokken, dat is hij nog niet verleerd”, lacht Marc Houtzager.

Van de 67 deelnemers, zeker ook niet de minsten, kwalificeerden er zich slechts zeven voor de barrage. Amber Fijen reed een gestroomlijnde slotrit met de pas negenjarige Briljant (v. Chacco Blue), maar good-old Sterrehof’s Opium liet zich nog korter draaien en pakte de leiding. Het publiek hield de adem in bij de Franse snelheidsduivel Julien Epaillard, die bijna drie seconden sneller finishte maar een balk liet vallen op de laatste hindernis. De derde prijs ging dus naar Willem Greve met de ook al zo fantastisch springende hengst Carambole.

Als een hengst als Opium nog zo grandioos springt en topfit is, zou je vraagtekens kunnen zetten waarom hij uit de sport teruggetrokken wordt. “Ja, dat snap ik wel. Hij kan nog wel een paar jaar doorlopen, maar je moet een keer een afscheid plannen en dat hadden we gedaan. Beter zo’n afscheid dan dat hij straks veel minder goed springt. Ik ga hem wel missen. Dat zeker. Ik heb hem bijna tien jaar op stal gehad, maar hij krijg een super plekje op Stoeterij Sterrehof van zijn eigenaren Ivo en Ellen Campagne. Zondag loopt hij hier in Drachten zijn allerlaatste wedstrijd, de Grote Prijs. En dan volgende week op Jumping Amsterdam zijn laatste keer in de ring”, vertelt Houtzager, die met Opium nog deel nam aan de Olympische Spelen in Hongkong 2008.

Chantal Regter superieur
Chantal Regter boekte een superieure zege in de wedstrijd over 1,45 meter op tijd voor de Medium Tour. Met de vosmerrie Bengel SFN (v. Jupilot x Hors la Loi) reed ze de rest van het veld op behoorlijke achterstand. Marlon Modolo Zanatelli kwam met Vera nog het dichtst in haar buurt. Gert-Jan Bruggink eindigde als derde met Conelly Z.

Sander Geerink pakte met Wonderboy S een vierde prijs mee in de twee fasenrubriek over 1,35 meter in de Small Tour. De Belgische Nadege Janssen won met Bravour. Gert-Jan Bruggink voerde als nummer acht met Dakota V. Schutterhof drie Twentse deelnemers aan. Kirsten Rikkert met Winde RAG en Ben Schröder met Complemento werden negende en tiende.

Meer Springen

Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)