Oostelijk getint Oranje achtste

ABU DHABI – De voor driekwart uit oostelijke ruiters bestaande Nederlandse springruiterequipe kon donderdag geen vuist maken in de FEI Furusiyya Nations Cup in Abu Dhabi en finishte als achtste. In het drukke indoorseizoen van de wereldbeker stuurde de bondscoach jonge combinaties naar het Midden Oosten om hiermee ervaring op te doen op dit niveau. De vier ruiters van Qatar wonnen de wedstrijd overtuigend.

Het is een beetje een vreemde eend in de bijt, deze landenwedstrijd die buiten op een graspiste wordt verreden in de Verenigde Arabische Emiraten waar het warm is, terwijl we in Nederland midden in het indoorseizoen zitten. Robert Vos, Hendrik-Jan Schuttert, Michael Greeve en Willem Greve vlogen met hun paarden naar Abu Dhabi.

Michael Greeve was de best presterende Nederlander. Met Whitney BB (v. Nabab de Reve) maakte de ruiter in de eerste omloop een spring- en een tijdfout. In de tweede ronden was het resultaat 9 strafpunten. Robert Vos (Wierden) reed vorig jaar met Interline H (v. Indoctro) al meer wedstrijden in de FEI Furusiyya Nations Cup. In de tweede omloop waren ze met twee springfouten de beste combinatie voor ons land. Hendrik-Jan Schuttert (Ommen) was met Cerona HS voor bondscoach Rob Ehrens twee jaar geleden een vaste waarde voor het team. Dit keer reed Schuttert zijn nog jonge paard Bravour (v. Namelus R) en daarvan telden in de eerste omloop de 13 strafpunten.

Willem Greve liet zijn toppaard Carambole, de winnaar van de Grote Prijzen van Amsterdam en Drachten, op stal. Greve reed zijn nog betrekkelijk onervaren schimmel Avion (v. Cornet Obolensky) naar 9 en 13 strafpunten. Nederland eindigde de wedstrijd op de achtste plaats met een totaal van 57 strafpunten.

Nederland dat is ingedeeld in de eerste Europese divisie van de FEI Furusiyya Nations Cup zal in La Baule, Rome, Rotterdam en Falsterbo de punten moeten pakken om deelname aan de finale van de landencompetitie af te dwingen.

Qatar overtuigend naar zege
Qatar won de FEI Furusiyya Nations Cup wedstrijd in Abu Dhabi overtuigend met slechts 5 strafpunten. Daarmee is het team dat door de Nederlander Jan Tops wordt gecoacht, getraind en van de goede paarden wordt voorzien al zeker van deelname aan de finale in Barcelona, later dit jaar. Het team van Oekraïne werd tweede met 19 strafpunten. De verrassend sterk rijdende ruiters van Egypte werden derde (21 strafpunten). In dat reed Karim El Zogby mee met de merrie Amelia (v.Cantos), onlangs nog tweede waren in de Grote Prijzen van Amsterdam en Drachten. (Bron KNHS)

Uitslag FEI Furusiyya Nations Cup Abu Dhabi
1. Qatar, 5 strafpunten
2.Oekrane, 19 strafpunten
3. Egypte, 21 strafpunten
8. Nederland, 57 strafpunten
Robert Vos (Wierden), Interline H (Indoctro x Elmshorn), 20 – 8
Hendrik-Jan Schuttert (Ommen), Bravour H (Namelus R x Burggraaf), 13 - 17
Michael Greeve (Veeningen), Whitney BB (Nabab de Reve x Calido I), 5 - 9
Willem Greve (Markelo), Avion (Cornet Obolensky x Pilot), 9 – 13

Meer Springen

»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)
»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)