Greve tweede in GP Braunschweig

BRAUNSCHWEIG – Willem Greve eindigde met zijn toppaard Carambole NOP op de tweede plaats in de viersterren Grote Prijs in het Duitse Braunschweig. “Carambole NOP sprong loepzuiver. Ik hoopte in de barrage op een fout van Christian Ahlmann, maar die is de laatste maanden zo in vorm”, vertelt een balende Greve. Ahlmann verbeterde als laatste starter in de barrage het resultaat van Greve. Marc Houtzager eindigde op een mooie vierde plaats met zijn jonge talent Sterrehof’s Calimero.

Zeven ruiters reden de beslissende barrage in de Grote Prijs van Braunschweig. Willem Greve nam als eerste ruiter met zijn hengst Carambole de leiding en hield deze vast tot de laatste starter. “Het was echt een zwaar parcours in de eerste ronde. Ik was de eerste foutloze en was in de barrage echt scherp om een goed resultaat neer te zetten”, kijkt Greve terug op de wedstrijd. “Carambole NOP sprong loepzuiver. De parcoursbouwer had een wending naar de dubbelsprong uitgedacht waar risico genomen zou worden. Maar net als de andere ruiters nam ik de ruimere wending. Mijn barrage liep heel mooi. Ik nam de leiding en het lukte tot Ahlmann niemand om mijn tijd te verbeteren. Ik hoopte op een springfout van Ahlmann, want ik wist dat hij sneller zou zijn. Zijn paard raakte een balk nog flink aan, maar die bleef liggen. Balen.”

Willem Greve, die vorig jaar de Grote Prijs van Amsterdam won, was veertien dagen geleden in de barrage in de RAI minder scherp dan zondag. “Ja, er had toen meer ingezeten. Het liep vanaf het begin eigenlijk niet zo toen. Daar was ik zo flauw van dat ik vandaag wilde winnen. Ik heb hier een goed concours gehad. Vrijdagavond werd ik met Carambole al derde in de zware proef.”

Christian Ahlmann klopte de tijd van Greve (36,68 seconden) met 0,54 seconde en pakte daarmee de hoofdprijs, een auto van sponsor Volkwagen. Marc Houtzager reed in de Grote Prijs zijn negenjarige talentvolle ruin Sterrehof’s Calimero twee keer foutloos wat resulteerde in de uitstekende vierde plaats.

Uitslag Grote Prijs CSI4* Braunschweig, 1,55 meter
1. Christian Ahlmann (Dui), Colorit (v. Coriano), 0 – 0, 36,14 seconde
2. Willem Greve, Carambole NOP (v. Cassini I), 0 – 0, 36,68
3. Peder Fredericson (Zwe), H & M All In (v. Kashmir van Schuttershof), 0 – 0, 37.09
4. Marc Houtzager (Rouveen), Sterrehof’s Calimero (v. Quidam de Revel), 0 – 0, 38,64.

Meer Springen

GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)