Iris Zwienenberg imponerend naar titel

ERMELO - Iris Zwienenberg onttroonde zaterdag in de prachtige finale van het ZZ-kampioenschap voor ponyruiters routinier Rowen van de Mheen en zijn toppony Quaprice d’Astree. Met haar prachtige en geweldig springende Black Magic snoepte Iris vijftienhonderdste van de tijd van Van de Mheen af. Alice Jakobs toonde net als haar pony Cha Cha Cha een geweldige vechtlust, waarmee ze het brons verdiende.

Titelverdediger Rowen van de Mheen zette als eerste van de vijf barragekandidaten direct een foutloze rit neer en legde de druk bij zijn concurrenten. “Ik had de barrage van Rowen gezien”, vertelt Iris Zwienenberg. “Ik stond bij de ring. Ik dacht: die gaat wel hard. Zijn pony heeft een veel grotere galop dan Black Magic. Ik zag een hapering in een wending van Rowen en dacht dat ik hem daar moest kunnen pakken. Dat lukte. Gerrit Veenstra en Pam Nieuwenhuis reden nog na mij en ook hun pony’s hebben een ruime galop. Het was een hele ontlading toen bleek dat ik gewonnen had.”

Iris Zwienenberg won vorig jaar met haar andere pony Bora Bora de finale van de KNHS Hartog Lucerne Trophy. De gymnasium 4-leerling is dus een gevestigde naam in de sport. Over haar pony is ze lovend. “Black Magic is wel een aparte pony. Ze is best druk. Ik probeer tussendoor veel te stappen. Haar gerust te stellen door wat tegen haar te zeggen, te belonen. Ik heb geen dressuurles en rijd thuis veel alleen. Mijn vader helpt me dan. Springles heb ik sinds kort bij Niels Nanning en elke maand train ik bij bondscoach Edwin Hoogenraat.”

Hulp van Cynthia Overmaat-Postma

Tijdens het Indoorkampioenschap kreeg Iris ook hulp van Cynthia Overmaat-Postma. “Dat is de eigenaresse van mijn andere pony Bora Bora en we hebben Black Magic samen met haar. Ik rijd Black Magic sinds vorig jaar. In april ga ik naar de internationale wedstijd in Fontainebleau. Ik hoop dat we internationaal een goed seizoen hebben en dat ik naar het Europees kampioenschap mag. Dat is wel het doel. Dit jaar moet dat ook gebeuren. In mei word ik zestien jaar, dus dit is mijn laatste jaar dat ik internationaal mag starten.” (Bron KNHS)

Tania van Leeuwen reed met haar zesjarige blauwschimmelruin Fedusa EB naar de zesde plek in de klasse Z, categorie D/E.

Meer Springen

ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)