Zenith blijft bij Jeroen Dubbeldam

WEERSELO - Zenith SFN blijft tot en met de Olympische Spelen van Rio de Janeiro op stal bij wereldkampioen Jeroen Dubbeldam. De eigenaren, het Sportpaardenfonds Nederland en Willy van der Ham, maakten dat zaterdag bekend tijdens de bijeenkomst van certificaathouders van het SFN die plaatsvond op de terreinen van Stal De Sjiem van Jeroen Dubbeldam in Weerselo. Het Sportpaardenfonds Nederland, waarvan Van der Ham een van de selecteurs is, vindt dat de tienjarige Zenith nog niet de top van zijn kunnen heeft bereikt.

Uiteraard viel het besluit van het SFN in zeer goede aarde bij Jeroen Dubbeldam. "Natuurlijk heb ik hier wel op gehoopt en ik ben ik hier vanzelfsprekend enorm blij mee. Het geeft een beetje zekerheid en je kunt zo een beetje gerichter je planning maken richting Rio. Ik hoop dat we ook daar iets moois kunnen brengen. Een garantie daarvoor is er niet. Je paard en jezelf moeten fit blijven en alles begint weer op nul."

Het ultieme bereikt
Met Zenith SFN, de door Herman Voort uit Den Ham gefokte bruine KWPN-ruin (v. Rash R x Fuego de Prelet) heeft het Springpaarden Fonds Nederland het ultieme bereikt.

Zonder aan de rijkunstige kwaliteiten van Jeroen Dubbeldam iets tekort te doen, heeft Zenith SFN in alle drie de rondes van de landenwedstrijd op het WK onder zijn topruiter daadwerkelijk zijn bijdrage geleverd aan de gouden teammedaille die Nederland veroverde. Zenith SFN zorgde ervoor dat Jeroen Dubbeldam op zaterdag tweemaal foutloos over het parcours werd gedragen, waardoor hij zich bij de final four reed.

Daarna klaarde Jeroen Dubbeldam het karwei zoals hij dat vier maal eerder in Aken, twee keer in Zûrich en eenmaal in Hasselt deed. Ook in de achtste wedstrijd die hij reed met paardenwissel bleef hij ongeslagen. Daarbij ook iets geholpen door Zenith SFN, die in de beslissende omlopen de meeste strafpunten incasseerde. Wel verheugend en zeker spanningverhogend was dat Zenith SFN wel foutloos bleef onder de naaste belager van Dubbeldam, de Fransman Patrice Delaveau.

Absoluut hoogtepunt
Het dubbele goud dat Zenith SFN en Jeroen Dubbeldam veroverden was een absoluut hoogtepunt voor de Nederlandse springsport en het SFN. De belangrijke vraag was of Raad van Commissarissen en directie van het SFN dit dubbele WK goud als het niet meer te overtreffen hoogtepunt zagen en of er daarom een einde moest komen aan de combinatie Zenith SFN en Jeroen Dubbeldam. Het antwoord luidde kernachtig 'nee'. Het SFN blijft daarmee op het hoogste niveau voor de Nederlandse springsport een ondersteunende rol vervullen.

Het SFN in de huidige vorm houdt in 2018 op te bestaan. Dat was de reden om na te denken over de toekomst. Een eerste inventarisatie leverde op dat de kern van het SFN, de selecteurs Emile Hendrix, Johan Heins, Egbert Schep, Teus van den Brink en Willy van der Ham zich bereid verklaarde om de aanwezige kennis en kunde ten dienste te blijven stellen van een mogelijk SFN, versie 2.0. Er zal
een aantal detailwijzigingen worden doorgevoerd, die voortkomen uit ervaringen die de afgelopen jaren met het SFN 1 zijn opgedaan. De doelstelling van SFN 2, een ondersteunende rol te vervullen voor de Nederlandse springsport op het hoogste niveau, is en blijft ongewijzigd.

Gerrit Jan Swinkels van het SFN: "Raad van Commissarissen en directie gaan er voor om een tweede SFN van start te laten gaan, met een looptijd van 2015 tot en met 2026. Dus net als nu, tot na de WEG. Wij hopen de komende tijd belangrijke stappen te zetten om een gezonde financiële basis te leggen onder deze ambitie."

ZIE OOK ONS FOTOALBUM

Meer Springen

»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)
»
Met Michael Greeve, Willem Greve, Hessel Hoekstra, Marc Houtzager en Gerco Schröder als kartrekkers mag het concours van Het Twentse Ros zich in de... (10-04-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven Veldhuis liet zich woensdag van zijn sterkste kant zien tijdens de tweede editie van het midweekse Sectolin Springen bij de... (10-04-2025)
»
Voorzitter Jos Brinkman kijkt uit naar een opnieuw succesvolle editie van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen. Het evenement wordt van... (09-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve eindigde zondag in zijn  eerste finale van de strijd om de Wereldbeker springen op een heel mooie zevende plaats. De nationaal... (06-04-2025)
»
BASEL - Hoewel Willem Greve en Kim Emmen in het basisparcours van het tweede onderdeel van de wereldbekerfinale in Basel een springfout kregen... (04-04-2025)
»
ERMELO –De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft springpaard Imagine vastgelegd. De twaalfjarige ruin (v. Cassini Gold) van de eigenaren Conny... (04-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve begon zijn eerste wereldbekerfinale donderdag met de vijftiende plaats in het eerste onderdeel, een wedstrijd op snelheid en... (03-04-2025)