MET HIGHWAY M TN IN NEDERLANDS TEAM VOOR EINDSTRIJD FEI NATIONS CUP 

Willem Greve naar finale Barcelona

Willem Greve met Highway M TN na zijn winst in Rotterdam. Foto © Ashley Claus.

ERMELO – Willem Greve maakt zoals verwacht met Highway M TN deel uit van de natiuonale ploeg springruiters, die van 28 september tot en met 1 oktober uitkomt in de finale van de strijd om de FEI Nations Cup in Barcelona.

Bondscoach Jos Lansink selecteerde ook Harrie Smolders, Maikel van der Vleuten, Jur Vrieling en Willem Greve en Kim Emmen voor de eindstrijd op de Real Club de Polo. In 2021 won TeamNL voor het laatst de Nations Cup.

Het Nations Cup-seizoen kende dit jaar een absoluut hoogtepunt toen Nederland voor het derde jaar op rij de landenwedstrijd won in eigen huis. Vrijwel het gehele winnende team van CHIO Rotterdam reist af naar Barcelona. Zo neemt de huidige nummer zeven van de Longines FEI Ranking, Harrie Smolders, zijn toppaard Monaco NOP mee. Hij sprong daarmee al twee jaar op rij dubbel foutloos in Barcelona en verzekerde zich zo van de bonus die verdeeld wordt over alle dubbel foutloze combinaties. Maikel van der Vleuten, Jur Vrieling, Willem Greve en Kim Emmen zitten, net zoals in Milaan, in het zadel van respectievelijk O’Bailey vh Brouwershof NOP., Long John Silver 3 NOP, Highway M TN en Inflame Go.

Schone lei in Barcelona
Het Nations Cup-seizoen kende voor Nederland een wisselend verloop, met als kanttekening dat relatief veel jonge combinaties van de bondscoach de kans kregen om uit te komen voor Nederland. Behalve de winst in Rotterdam waren er een achtste plaats in Sankt Gallen, een vierde in Falsterbo en een zesde in Dublin. Daarmee eindigde Nederland in de tussenstand op plaats zes. In Barcelona starten alle landen echter weer met een schone lei.

Programma
De FEI Nations Cup-finale wordt over meerdere dagen verreden. Op donderdagmiddag 28 september is de eerste ronde. De beste landen plaatsen zich voor finale op zondagmiddag 1 oktober. De overige landen rijden op zaterdagavond onder kunstlicht de Longines Challenge Cup. Het is de laatste keer dat de FEI Nations Cup in de huidige formule wordt verreden. Voor volgend jaar is het format aangepast, al blijft de finale op de historische Real Club de Polo in Barcelona. Ook CHIO Rotterdam blijft de komende vier jaar onderdeel van de vernieuwde Longines League of Nations.

TeamNL Barcelona
Harrie Smolders met Monaco NOP (v. Cassini II 2009)
Maikel van der Vleuten met O’Bailey vh Brouwershof NOP (v. Darco 2014)
Jur Vrieling met Long John Silver 3 NOP (v. Lasino 2012)
Willem Greve met Highway M TN (v. Eldorado van de Zeshoek 2012)
Kim Emmen met Inflame Go (v. Namelus R 2013) 

Programma finale Barcelona
Donderdag 28 september 14.00 uur. Eerste ronde finale Nations Cup.
Zaterdag 30 september 21.00 uur. Challenge Cup Nations Cup.
Zondag 1 oktober 15.00 uur. Finale Nations Cup finale.

Derde in Paderborn
Willem Greve hield zondag met de bruine merrie Kyra (v. Grand Slam) de derde plaats over aan de finale van de strijd bij de achtjarige paarden tijdens het CSI2* in Paderborn. Gerben Morsink tekende er met Calida Z (v. Cornet Obolensky) voor de derde positie in de eindstrijd voor zevenjarige paarden.
 

Meer Springen

Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORTWORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fortworth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel van... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)