Willem Greve mede-eigenaar Haines

HAAKSBERGEN - De vierjarige hengst Haines (v. Carambole) stond al sinds een maand bij Willem Greve in training en mag nu in Markelo blijven. Willem Greve heeft een gedeelte overgenomen van zijn vader Jan Greve en dierenarts Arie Hoogendoorn, die de vos samen fokten. Daarmee is Haines de zevende KWPN-goedgekeurde hengst bij Willem op stal, naast Carambole, Eldorado van de Zeshoek, Carrera, Dantos, Grandorado en Gringo.

“Ik heb niet de illusie om een hengstenstation te beginnen hoor”, lacht Willem Greve. “Haines is gewoon een heel goed springpaard. Ik heb ‘m een paar keer gezien in de verrichtingstest en kan goed met Arie en m’n vader. De kans was groot dat ik 'm ging rijden, dan kan ik net zo goed mede-eigenaar zijn. Ik hoop dat we met elkaar veel plezier aan hem gaan beleven en dat hij zich net zo goed ontwikkelt als we denken.”

Willem Greve is zeer content over de nafok van zijn toppaard Carambole, waarmee hij dit jaar alweer goed is begonnen met hoge klasseringen in de Grote Prijs van Drachten en Amsterdam. “Haines is momenteel de vierde Carambole op stal. De fokkerij van Carambole is echt heel apart. Komend dekseizoen zal Haines op De Watermolen in Haaksbergen staan om beschikbaar te zijn voor de fokkers.”

Haines is zeer interessant gefokt, want ook van moederskant voert hij prestatiegenen. Grootvader Stakkato en overgrootvader Carthago Z behoren tot de beste springpaardenverervers ooit. Haines’ moeder Stakkonita Z is een halfzus van het 1,45 meter springpaard Four Roses de la Vie Z (v. For Pleasure) en een 1,30 meter springpaard.

Zie ook www.watermolen.net

Foto Haines van De Watermolen

Meer Springen

Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)