Wesley Mulder heerst als een vorst

LONNEKER – Wesley Mulder heerste zaterdag als een vorst in de klasse ZZ. In de laatste rit van de barrage stelde hij met de negenjarige Zissoga (v. Concorde x Zappateado) de Overijsselse springtitel veilig door in de slotronde als enige foutloos rond te gaan. Dat was hem zelf met zijn andere troef A Kind of Magic WM niet gelukt. Hij werd daarmee derde. Net als Pieternel Kerbert met Abke (tweede) en Lisa Everts met Archem B (vierde) tikte Mulder in die rit de eerste balk van de driesprong uit de lepels.

In het eindklassement vond Wesley Mulder zichzelf terug op de eerste twee plaatsen met achtereenvolgens Zissoga en Boeve's Colmander, terwijl de plekken drie en vier werden ingenomen door Lindy Stuivenberg met Zulanda en Zihowin. Ellen Zwijnenberg werd vijfde met Boulogne.

Ruim drie maanden is Wesley Mulder nu halve dagen actief op stal bij Gert-Jan Bruggink en Pia-Luise Aufrecht en het bevalt hem daar uitstekend. Mulder reed al eerder tweeënhalf jaar voor Bruggink toen deze nog vanuit Weerselo op concours ging en hij zelf nog niet als zelfstandige optrad. “Het is natuurlijk mooi dat ik ook een paar beste paarden van hem kan rijden. Gert-Jan had er immers ook zelf op kunnen gaan zitten.”

Aanvankelijk werkte Mulder samen met Emilia Kerimaa, maar de Finse besloot voor een avontuur in Amerika te kiezen. “Daarom rijdt Emiel Richter nu vooral de jonge paarden.”

Met Zissoga maakte hij het karwei zaterdag in stijl af, als winnaar van de slotrubriek. “Net als Boeve’s Colmander is ze prima in vorm. Kind of Magic had een poosje rust gehad en had er gisteren eentje af. Vandaag ging het uitstekend. En in de Z had ik Butterfly mee, die eerder nog maar één keer Z had gelopen, hier meteen derde werd en ook naar het NK mag. Ook die heeft goed haar best gedaan.”

Voorlopig combineert de 25-jarige Wesley Mulder, die in Saasveld woont en daar een eigen stal bestiert, de paardensport nog met het zingen. Samen met zijn vader Willem, Havenzanger van weleer, treedt hij veelvuldig op tijdens de weekends. “Dat is soms best moeilijk”, weet Mulder.

“Daarom probeer ik door de week een gezond ritme te onderhouden en op tijd naar bed te gaan, zodat ik al wat heb gespaard voor de uurtjes die ik op zaterdag en zondag te kort kom. Nu en dan is het best zwaar hoor, als je tot een uurtje of vier op een podium staat en dan een paar uur later weer ergens aan de start moet staan voor de klasse BB. Maar voorlopig lukt me dat nog. Als ik een keer moet kiezen, gaat mijn liefde toch uit naar de paardensport. Ik ben al een paar jaar mooi aan het opbouwen en mede door de paarden van Gert-Jan en Pia kan ik nu ook een keer een slagje slaan. En dat maakt naar meer.” 

Meer Springen

»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)