Weer nationale titel Vickey Helthuis

ERMELO - Het merendeel van de deelnemers in het ZZ, de hoogste klasse springen op de Hippiade, was minstens twee keer zou oud als ‘piepkuiken’ Vicky Helthuis. De pas zeventienjarige amazone uit Weerselo gaf iedereen het nakijken met haar Chappeau (v.Niveau).

“Van tevoren wist ik dat Chappeau foutloos zou kunnen blijven in de twee manches, maar van de barrage weet ik dat hij heel heet wordt en daardoor makkelijk een fout maakt. Aan zijn vermogen en instelling ligt het niet, maar controle houden in de barrage blijft altijd de grootste uitdaging. Zodra hij de bel hoort, kan hij niet meer stilstaan. Chappeau is nu dertien jaar, dus ik denk niet dat het nog verandert. Hij is pas als achtjarige ingereden en heeft met een andere ruiter al wel  Z  gesprongen. Ik heb hem nu sinds twee jaar en we zijn aardig op elkaar ingespeeld. Dat heeft wel even geduurd, want ik was in het begin niet zo weg van hem. Hij had een enorm hoge schoft en daardoor kon ik er niets eens fijn op zitten. Voor dit kampioenschap moest ik kiezen tussen Chappeau en Lotus. Met deze laatste werd ik op de Overijsselse Kampioenschappen derde in het ZZ. Ik had vandaag ook nog mijn derde paard, Alexis bij me. Met hem ben ik tiende geworden in het Z-springen. Thuis staat nog een driejarige om op te leiden. Dat vind ik ook leuk om te doen. Naast het paard rijden volg ik ook nog een studie Commerciële Economie. Ik hoop dat ik het voorlopig kan blijven combineren.  Ik vond dat er hier vandaag fijne parcoursen stonden, ze liepen lekker zonder dat ze te makkelijk waren. Mijn trainer, Wim Bonhof was er vandaag ook steeds bij, dat is heel fijn. Hij krijgt me altijd net iets scherper.  Thuis word ik altijd geholpen door mijn vader, een oog aan de kant is altijd een voordeel.”

Meer Springen

VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)