Volop variatie in Rijssen

Herman ter Harmsel had zaterdag niet over bezoek te klagen tijdens de clinics die hij had georganiseerd bij de door hem bestierde manege Achter’n Bos. Hij had dan ook niet de eerste de beste specialisten uitgenodigd om het enkele honderden koppen tellende publiek te laten kennismaken met trainingen op topniveau in vier verschillende hippische disciplines. Lotje Schoots (dressuur), Evelien Corbeek (tuigpaarden), Gert-Jan Bruggink (springen) en Koos de Ronde (mennen) boeiden de toeschouwers drie uur lang.

Lotje Schoots opende het bal met een clinic waarin amazone Monique Morsink een aantal nuttige tips meekreeg hoe ze haar optreden nog wat kan verfijnen. Later op de middag keerde Schoots nog eens terug met haar eigen troef Floris. Een heet en moeilijk paard, vindt ze zelf van hem. Maar in de kür op muziek die ze toonde, was  daarvan weinig te merken.

Vervolgens was het de beurt aan de gastheer zelf, die commentaar en adviezen gaf bij het optreden van zoon Antonie ter Harmsel met zijn tweespan. Om daarna plaats te maken voor Evelien Corbeek, die als tuigpaardrijder zeker de laatste jaren aardig succesvol is.

Nationaal kampioen Gert-Jan Bruggink (foto) had zijn springclinic in tweeën geknipt. Eerst  demonstreerde hij wat fijne kneepjes met Dakota. Een paard dat hij nog niet eerder onder het zadel had, maar dat in een kwartiertje duidelijk maakte over behoorlijk wat talent te beschikken. Bruggink kroop daarna in de rol van coach voor Bianca van der Feek en Ivo Busscher.

Koos de Ronde vergastte met het indoorvierspan van Herman ter Harmsel  de aanwezigen op enkele spectaculaire staaltjes mensport. De voormalig winnaar van de Wereldbeker gooide het gas er vol op en dat konden de kijkers wel waarderen. Waarmee hij tekende voor een mooi slotakkoord  van een al met al zeer geslaagde en veelzijdige paardensportmiddag in Rijssen.

Meer Springen

»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)