Vicky Helthuis zoekt nieuw toppertje

WEERSELO - Vicky Helthuis is op zoek naar een nieuw toppertje, waarmee ze verder kan in de klassen M en Z. Haar vader deed donderdag op Facebook een oproep aan eigenaren van een talentvol paard, waarmee de vijftienjarige amazone aan wedstrijden kan deelnemen. Het moet de tweede troef worden van de jeugdige amazone, die voorlopig alleen kan beschikken over de twaalfjarige Chappeau.

Vader Peter Helthuis: "Appricate is ondertussen al verhuisd naar een nieuwe eigenaar in België en Utility gaat vrijwel zeker op proef weg naar Duitsland. Misschien heeft iemand een paard staan met potentie dat haar past en waarvan de eigenaar het prima vindt dat Vicky dat in wedstrijden uitbrengt, compleet met de nette verzorging bij ons op stal. Dan is Vicky niet alleen aangewezen op Chappeau."

De laatste doet het overigens voortreffelijk, want de combinatie was vrijdag tijdens Indoor Veendam nog goed voor de zege in de finalerubriek van de klasse Z om de Gemeente Oldambt Prijs.

Het lid van het Rabo Talentenplan won in 2011 met de twaalfjarige Utility de nationale M-titel van de KNHS bij de senioren en wil graag op niveau verder als amazone.

Haar zus Hayke heeft die droom niet. Zij is afgelopen jaar, mede door haar studie Human Resource Management aan de Hogeschool in Utrecht, gestopt met de wedstrijdsport.

Foto Vicky Helthuis met Utility van www.fototrailer.nl

Meer Springen

VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)