Vicky Helthuis toont weer klasse

WIERDEN - Vicky Helthuis toonde vrijdag in de klasse ZZ van het jubileumconcours van de zeventigjarige De Eschruiters weer eens haar klasse. Met Lotus zegevierde ze op superieure wijze. Mark Buntink bleef ruim een seconde achter en eindigde met Calvaro B als tweede. Carlos de Mollinedo eiste met Apriamo de derde plek op en verwees Rob Schipper met Alou on Sauter en Jesper Romp met een springfout op Barista SFN naar de plekken vier en vijf.

Gijs Mosman moest in de klasse Z met Zoline tevreden zijn met de positie van runner-up. Rink-Jan Dijkstra was ongenaakbaar en ging hem meer dan vier volle tellen vooraf. Aileen Menneken werd keurig derde met Chelsea, Caroline Muller vierde op Carino H en Ester Blekkink vijfde met Electric.

Steven Veldhuis deed goede zaken in de klassen L en M. In de eerste categorie moest hij nog Gert van den Hof met Very Well Semilly voor zich dulden, maar met Freuile eindigde hij als tweede en met Famone als derde. In de klasse M was Veldhuis wel de snelste foutloze deelnemer van allemaal. Met Escape voerde hij een dubbel veld prijsgroepen aan, waarbij Mark Buntink met Cashmere net als hij eerste werd. Espen Wielunski met Webster en Hanno Ellermann met Sopranist K stuurden hun paarden naar de tweede prijzen en Maud Roosendaal met Bon Amie en Pim Mulder met Hvr’s Earth Wind and Fire reden naar de derde plekken.

Iris Zwienenberg pakte op de afsluitende zaterdag een eerste en een tweede stek met Be the Queen. Ze kreeg veruit de meeste stijlpunten (81) in de klasse B, waarin Marije Klaassen met Denf (74) tweede werd en Corina Hooyer met Gigi (72) als derde finishte.
Achter Peter Markslag met Fuerta griste Zwienenberg vervolgens voor Judith Vetker met Espoir de tweede prijs weg in de klasse M.

Foto Vicky Helthuis met Lotus van De Dalruiters.

Meer Springen

»
AKEN – Voor Hessel Hoekstra verliepen de donderdag en de vrijdag van het CHIO met sterk wisselend succes. De landenwedstrijd leverde de ruiter uit... (04-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)
»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)