Uitblinkersrol voor Lieke Ophof

AMBT DELDEN - Lieke Ophof pakte dit weekeinde de rol van uitblinker tijdens het concours van de Hagmolenruiters in Ambt Delden. Ophof boekte drie overwinningen met royale voorsprong op de concurrentie, werd een keer tweede en greep ook nog een vierde plaats. De meest imponerende zege was die in de klasse Z met Welldone. Ze snelde naaste belager Gerben Morsink met Callisto Z meer dan 2,5 seconde vooruit. Met Citanja won Lieke Ophof zaterdag zowel de klassieke als de progressieve rubriek in de klasse L.

Achter Lieke Ophof en Gerben Morsink legde Nuri Dijks met Criminal beslag op de derde plaats. De nummers vier en vijf, Steven Veldhuis met Arlybet en Jurre van Bommel met Whatever, gaven aanzienlijk meer terrein prijs op de winnares.

In het L-progessief van zaterdag werd Lieke Ophof behalve eerste met Citanja ook nog tweede met Denver TS. Achter haar eindigde Anneke Smit met Watson als derde. Met Citanja was Ophof ook al duidelijk de snelste geweest op het klassieke parcours. Hier namen Mandy Hendriks met Do en Nadieh Plegt met Caty Cat de volgende posities in, waarna Ophof met Carifa ook de vierde prijs afhaalde.

De klasse ZZ werd een prooi voor Julian Kraay met Quinton Z. Gerben Morsink gaf met Faithfull 0,17 seconde toe en werd tweede. Rob Scherphof stuurde zijn betrouwbare Annebel naar de derde stek en Steven Veldhuis was met Zjuliana Fairy V goed voor de vierde prijs, voor opnieuw Julian Kraay, nu met Wings.

Wendy Ligtenberg was met Radorette VDD superieur in de klasse M. Ze snelde de concurrentie ver vooruit. Jacques Wilmink met Bujwawies en Vasco Campana met Meyboom's du Valais konden haar tempo nog het best bijbenen.

Linda Klaassen was met Babich veruit de rapste in de klasse L van zondag. Vasco Cmpana viel ook nu in de prijzen, dit keer met Meyboom's Baltasar en verwees Thijmen Wilgenhof met Amarant naar plek drie.

Een dubbele zege was er voor Laura Geurkink in de klasse B op het klassieke parcours. Met Wodan A scoorde ze 80 en met Detroit 78 punten. Manon Damhuis moest met Dollards Zebrite tevreden zijn met de derde positie (75,5). Geurkink pakte op Detroit ook nog een derde plaats mee in het B-progressief, waarin Hilde Heesink met Desperado en Lindy Slooyer met Anca haar aftroefden.

Meer Springen

ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)