Twents gekleurd Oranje valt terug

SOPOT – Het Twents gekleurde Nederlandse springruiterteam is er in het Poolse Sopot niet in geslaagd een topklassering te veroveren in de tweede divisie van de Furusiyya FEI Nations Cup-wedstrijd. Oranje viel na een sterke tweede plaats in de eerste manche fors terug in de tweede omloop. Zweden won in Sopot.

 

In de tweede manche moest Michel Hendrix met Wait and See twee springfouten accepteren, na in de eerste ronde slechts één strafpunt voor het overschrijden van de tijd aan zijn broek te hebben gekregen. Bart Haselbekke bleef in de eerste manche van zijn debuut in het seniorenteam foutloos, maar noteerde in de tweede ronde twee springfouten met een overigens zeer goed springende Wigeunerin. Ook Stéphanie Brugman (Hengelo) liep met Waldo een foutloze eerste ronde, maar zij moest in de tweede manche eveneens twee springfouten incasseren.

Wesley Heijdens, die in de eerste manche de strijd staakte na met Dallas du Domaine Z twee springfouten te hebben gemaakt, leek in de tweede ronde op weg om een foutloos parcours neer te zetten. Dallas du Domaine Z raakte echter nipt het water van de sloot, waardoor Heijdens met vier strafpunten aan de eindstreep kwam.

De Zweden wonnen de landenwedstrijd en de laatste ruiter hoefde zelfs niet meer in actie te komen, omdat de twee springfouten van Jens Fredricson naast de dubbele foutloze parcoursen van Malin Baryard en Emma Emanuelsson goed genoeg waren voor de zege. Na de eerste manche stonden vier landen - België, Zwitserland, Denemarken en Polen - op een gedeelde vijfde plaats met negen strafpunten. België en Zwitserland mochten dankzij een betere totaal tijd terug komen voor de tweede ronde. België profiteerde geweldig door op te klimmen naar de tweede plaats in de uitslag, waardoor het nu met één punt voorsprong aan de leiding blijft in de tweede divisie, voor de Zweden. Noorwegen, dat als vierde eindigde achter de verrassende Hongaren, is in de competitie derde.

De FEI maakte vandaag in Lausanne bekend dat Duitsland zich toch mag proberen te kwalificeren voor de finale in Barcelona van de eerste divisie van de Furusiyya FEI Nations Cup. Daarvoor werden de wedstrijden in Rotterdam, Aken en Hickstead aangewezen.
In het Canadese Spruce Meadows (Calgary) won het Ierse nationale team, gevolgd door de USA en Canada. De laatste twee landen plaatsten zich daardoor in de Noord-Amerikaanse League voor de finale van de Furusiyya FEI Nations Cup in september a.s. in Barcelona.
(Bron KNHS)

Meer Springen

»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)
»
Met Michael Greeve, Willem Greve, Hessel Hoekstra, Marc Houtzager en Gerco Schröder als kartrekkers mag het concours van Het Twentse Ros zich in de... (10-04-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven Veldhuis liet zich woensdag van zijn sterkste kant zien tijdens de tweede editie van het midweekse Sectolin Springen bij de... (10-04-2025)
»
Voorzitter Jos Brinkman kijkt uit naar een opnieuw succesvolle editie van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen. Het evenement wordt van... (09-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve eindigde zondag in zijn  eerste finale van de strijd om de Wereldbeker springen op een heel mooie zevende plaats. De nationaal... (06-04-2025)
»
BASEL - Hoewel Willem Greve en Kim Emmen in het basisparcours van het tweede onderdeel van de wereldbekerfinale in Basel een springfout kregen... (04-04-2025)