AMAZONE DINKELRUITERS VERRAST MET 'DRUKTEMAKER' FAVORITE'S HALIFAX

Twente Cup pony’s voor Chantal Vos

SAASVELD – Chantal Vos ging zaterdagavond met de Twente Cup aan de haal in de zwaarste categorie voor ponyruiters. De zestienjarige M-amazone van de Bögelscamp uit Denekamp stuurde haar elfjarige bruine merrie Favorite’s Halifax naar de snelste tijd van de foutloze deelnemers in de barrage en hield Femke Oostra met de bruine hengst Romario's World (M) en Myrthe IJland met de ruin Okidoki (Z) achter zich.

Het verraste Vos zelf ook. “Of ik hier rekening mee had gehouden? Echt niet! Hiervoor deed Halifax het helemaal niet zo goed. Deze week ging het gelukkig weer een stuk beter en voor de finale had ik ook wel een goed gevoel. Maar dat ik zou kunnen winnen, daar heb ik eerlijk gezegd niet aan gedacht.”

Als tweede deelnemer in de barrage moest Chantal Vos wel voor een stevig tempo kiezen. “Ik heb wel geprobeerd voor de eerste plaats te gaan en dan zou ik het wel zien. Geweldig dat het zo uitpakte. Dit is mijn mooiste overwinning ooit.”

Chantal Vos, eerstejaars MBO-studente Sport & Recreatie aan het Landstede College prees na afloop haar New Forest-pony. “Een druktemaker”, vindt Chantal Vos, “die heel bang is voor alles. Maar wel een geweldig dier dat echt super kan springen.”

In de klasse L (DE) was Kim Loman mwet Kellogs de sterkste. Ze troefde Else Waayer met Maxima en Lars Schröder met Giorgio af. In de categorie ABC van de klassen L, M en Z zegevierde Roos Evers op Mistery. Ook Amber Krul met Spartacus en Sanne Noordink met Bonmans Mik hadden het nakijken.   

Foto met vanaf links de nummers 2, 1 en 3 © www.fototrailer.nl

 

Meer Springen

AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)