Tweede plek voor Vincent Geerink

VRAGENDER - Vincent Geerink (foto) was zaterdag een van de hoofdrolspelers in de finale van de Medium Tour tijdens Jumping de Achterhoek. Achter winnaar Rogier Linssen met de pas zevenjarige Donanso (v. Vingino) legde de ruiter uit Gelselaar in de wedstrijd over 1,40 met barrage beslag op de tweede plaats met de negenjarige bruine ruin Beaumont (v. Vermont x Julio Mariner. Remco Been werd vijfde met zijn vosmerrie Umen Ulay, Frank Schuttert achtste met Cudieblue.

Tijdens het slotstuk van de zaterdag spatten de vonken figuurlijk van de ijzers, want de paarden werden in de barrage tot topsnelheden aangemoedigd. Veertien van de zestig deelnemers drongen door tot de barrage, waarin Vincent Geerink al vrij snel een zeer snelle ronde realiseerde in 30,26 seconde. Roelof Bril uit  deed een dappere poging door voor een pilaar de dubbelsprong in te rijden, maar strandde met Catherina F (v. Con Capitol) met een balk.

Frank Schuttert wilde de door zijn vader gesponsorde rubriek ook wel winnen, maar kreeg eveneens een fout op de dubbelsprong met de groot galopperende Cudieblue. De Egyptische snelheidsduivel Karim El Zoghby voerde de spanning nog wat op met zijn ‘straaljager’ Coulour Girl (v. Cormint), die op 28,35 seconden uitkwam, maar in de haast de laatste hindernis naar beneden sprong.

Rogier Linssen maakte zo weinig mogelijk galopsprongen met Donanso zonder hectisch te rijden en pakte zo de leiding met een tijd van 29,56 seconde. De Australiër James Paterson Robinson, die ook niet vies is van snel rijden, gaf alles. Ook hij dook onder de tijd met 28,73, maar moest dit eveneens met een fout op de laatste hindernis bekopen.

Zege Britt Wiefferink
Zaterdag werden vier internationale rubrieken verreden, waarvan Britt Wiefferink de proef over 1,20 meter won met haartienjarige bruine merrie Apourti (v. Quinar). Rianne Nalis werd derde met Aninn, Bart Haselbekke zevende met Chase.

De twee andere zeges gingen naar Duitsland. De Grote Prijs van het CSI 1 werd een prooi voor de Duitser Felix Schneider, waarbij Sanne Thijssen op de derde plaats met Dublin (v. Cantos) de beste Nederlandse combinatie was. Over twee fasen in de Small Tour van het CSI 1 was Sander Geerink met Colandro goed voor de derde prijs en eindigde Willem Greve met Dantos HBC als achtste.

Zondag staan de laatste drie springrubrieken van Jumping de Achterhoek op het programma. De Rabobank Grote Prijs van de Achterhoek begint om 15.00 uur.

Meer Springen

»
HAAKSBERGEN – Willem  Greve vertoefde woensdag weer even op vertrouwde oude grond en maakte maar meteen van de gelegenheid gebruik om tijdens het... (27-03-2025)
»
WIERDEN – Remco Been gaat voor zichzelf beginnen. Vanaf 1 april is de Wierdenaar nog halve dagen per week werkzaam voor Hank Melse in Winterswijk... (26-03-2025)
»
VEJER DE LA FRONTERA – De in Borne residerende Zoe Osterhoff moest zondag op haar tienjarige bruine hengst Kentucky TN (v. Verdi TN)  met een... (24-03-2025)
»
ERMELO – Lisa Schröder voltooide zaterdag in Ermelo een ongekende hattrick. Voor het derde jaar op rij veroverde de 14-jarige dochter van Gerco en... (23-03-2025)
»
VEJER DE LA FRONTERA– Voor Amke Bekhuis scheen zaterdag letterlijk en figuurlijk de zon tijdens de Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera... (23-03-2025)
»
LIER – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het concours in Lier alle tegenstanders de baas in de rubriek ober 1,45 meter met barrage. Met zijn... (22-03-2025)
»
SAASVELD – De laatste aflevering van de wintercyclus Springen Ankerhal Saasveld (SAS) van dit seizoen leverde woensdag drie winnaars op, die behalve... (20-03-2025)
»
DEN BOSCH – Lars Schröder duldde vrijdag in de Brabanthallen te Den Bosch geen concurrentie in de strijd voor regioruiters tijdens The Dutch Masters... (15-03-2025)
»
DEN BOSCH – Willem Greve ontpopte zich donderdag tot de grote winnaar van de rubriek met paardenwissel tijdens The Dutch Masters in Den Bosch. De... (14-03-2025)
»
BATHMEN – Nano Healy hield woensdag het hoofd koel in de winning round van de klassieke derby tijdens Bathmen te Paard. De Ierse ruiter van Stal... (07-03-2025)
»
OLIVA – Faye Louise Vos maakte afgelopen week een succesvol debuut op het nivea van 1,40 meter tijdens de Mediterranean Equestrian Tour (MET) in het... (03-03-2025)
»
OLIVA - Robert en Thijmen Vos boekten afgelopen weekend een podiumplek tijdens de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Vader Robert... (24-02-2025)
»
DEN BOSCH - “Een overwinning om nooit te vergeten!” Dat waren de woorden van Willem Greve na zijn spectaculaire overwinning in de Rolex Grand Prix... (17-02-2025)
»
OPGLABBEEK – Frank Schuttert mocht zich zondag in het Sentowerpark met zijn twaalfjarige bruine merrie Isis ((v. Cardento 933) laten kronen tot... (17-02-2025)
»
BALKBRUG – Jesse Berkers over 1,35 meter en Merle Bodde over 1,20 meter veroverden zaterdag namens Kring Twente springtitels in hun klasse tijdens de... (09-02-2025)
»
BORDEAUX – Willem Greve plaatste zich zaterdag dankzij de derde plaats in de Longines FEI Wereldbekerwedstrijd in Bordeaux voor de finale begin april... (09-02-2025)
»
SAASVELD – Met twee zeges kon Eric ten Cate woensdag tevreden zijn over zijn optreden tijdens de  midweekse springwedstrijden in de Ankerhallen te... (06-02-2025)
»
VALENCIA – Gert-Jan Bruggink boekte afgelopen week goede resultaten tijdens de Moura Tours in het Spaanse Valencia. Hij viel met drie verschillende... (03-02-2025)
»
DEN BOSCH – Conny Viscaal-Emondt is de trotse fokker en eigenaresse van het beste Nederlandse springpaard van 2024. De twaalfjarige schimmelruin... (01-02-2025)
»
AMBT-DELDEN – In een uitstekend gevulde manege De Hoffmeijer versloeg Vincent Geerink vrijdagavond elf opponenten in de barrage van de strijd om de... (31-01-2025)