ALBERGENAAR BLIJFT BIJ SAS OVER 1,35 METER JOCHEN MUNSTERHUIS EN GERCO SCHRÖDER VOOR

Tom Brinkman grijpt winst in Saasveld

Tom Brinkman met Kentucky TN op archieffoto.

SAASVELD – Tom Brinkman mocht woensdag de eerste prijs afhalen na de toprubriek over 1,35 meter tijdens SAS, het midweekse springen in de Ankerhal van Saasveld.

Met Kentucky TN (v. Verdi) verwees de Albergenaar Jochen Munsterhuis met Jaguar (v. Arko III) en Gerco Schröder met Golden Shadow (v. Glasgow-W van het Merelsnest) naar de tweede en derde plaats.

Sven Peters schreef met Channel (v. Rascin) de proef over 1,30 meter op zijn naam. Eric ten Cate bezette de tweede positie met HorseDeals Nada van het Spieveld (v. Elvis ter Putte), voor Remco Been met Athina Z (v. Aganix du Seigneur Z) en Jennifer Munsterhuis met Indy (v. Chacco Blue).

Over lagere hoogtes werd twee keer gesprongen in Saasveld. Eric ten Cate was superieur in de eerste wedstrijd over 1,20 meter, waarin hij met Luna RAG eerste en met Mien-Viola tweede werd. Jennifer Munsterhuis sloot met Pebble Beach als derde aan.

Drie keer Munsterhuis
Later op de dag won Jojanneke Munsterhuis met Incredible M, waarmee voor de derde keer een Munsterhuis op het podium belandde. Pascalle Donders volgde op bijna twee seconden als tweede met Quick Silver. Joey Lansink nam de derde plek voor zijn rekening met Mattador.

Over 1,10 meter was de eerste zege voor Ashley Spiele-te Wierik met Ox Board EB. Eric ten Cate met Métrix J en Pernilla Josse met Ahsoka Takano completeerden de top drie. In de tweede rubriek stond er geen maat op Kim Roelofs, die met Lambrusco veel te snel was voor de concurrentie. Bjorn Dijkstra benaderde haar met Desteny nog het dichtst. Lieke Reinders-Ophof met Numag en Lauren Spikkert met My Lady reden exact dezelfde tijd en deelden de derde positie.

In de rijstijlrubrieken over 1,00 meter boekte Benthe Lammertink op Olivia van de Bakker in de tweede sessie met 82,5 punt de beste score. Bjorn Dijkstra deed met O Jigger nauwelijks voor haar onder (82), Jeannette Vlierman-Koekkoek werd met 80 punten beloond. 
Aan die score had Marjolijn Groener-Stamsijder met Montblanc in het eerste bedrijf voldoende voor de winst. Nummer twee Sophie van Groningen moest op met Rammelbeek’s Exturminator met 75 punten tevreden zijn.

 

Meer Springen

KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)