PONYRUITERS BEZORGEN ALMELOSE RUITERDAGEN VLIEGENDE START

Thijmen Vos tweede in Little Trial

ALMELO – Met de wedstrijden voor ponyruiters is de kop er af bij de 52ste editie van de Almelose Ruiterdagen. En voor deelnemers en bezoekers was het van vrijdag tot en met zondag drie dagen lang genieten.

Een recordaantal ponyruiters zorgde ervoor dat liefst meer dan 370 stallen bezet waren, dat er sprake was van een volle camping en dat  vele duizenden mensen op het terrein een ponyweekend beleefden om van te dromen.

De Little Trail Jumping, de finale voor de klassen Z en ZZ,  werd gewonnen door Yannick Janssen van Grunsven (foto). Inderdaad, de zoon van voormalig Olympisch kampioene Anky van Grunsven. Hij won met Kodiak van Orchid S na een foutloos basisparcours en dito barrage een prachtig zadel. Thjimen Vos uit Wierden werd eervol tweede met Jacodis Aziel.

Van de regionale deelnemers zegevierde Nina Ham van De Vijf Marken uit Lonneker in de finale van de klasse L/ABC) met Orchid’s Florence. Yoni van Santvoort van ’t Gulden Spoor legde in categorie DE beslag op de derde plek met It Takes Two.
In de klasse B was er succes voor de zusjes Paus uit Harbrinkhoek. Sophie eindigde als tweede bij de pony’s DE met Charbell, Lotte greep de derde prijs bij de pony’s ABC.

De kür op muziek werd na een uitstekende proef met mooie muziek een prooi voor Nikki van der Borne van de Tilburgse Rijvereniging ’t Zandeind. Noor Daniels van de Looleeruiters scoorde een fraaie tweede plek in de finale van de klasse M (CDE) met haar Grasshopper VL.

Koetsentocht
Behalve de sportieve hoogtepunten was er ook veel vertier. Spelletjes op vrijdag, het ponybal op zaterdag en een schitterende koetsentocht op zondag. Na afloop daarvan werden Annemiek en Johan Oude Avenhuis uit Hoge Hexel bekroond met de titel van mooiste aanspanning. Tom IJland uit Denekamp won de prijs voor het span met de beste gangen. Frits Slaghuis uit Wierden verliet het terrein met de aanmoedigingsprijs.

Deze week is het de beurt aan de paarden, met de strijd om de Grote Prijs van Almelo op zaterdag (aanvang 20.00 uur) en de traditionele springderby op zondag (15.15 uur) als sportieve hoogtepunten.

Zie ook www.almelose-ruiterdagen.nl

Meer Springen

»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)