IN RUBRIEK OVER 1,45 METER OUTDOOR WIERDEN ACHTER WINNAAR KRAMER

Ten Cate tweede, Aufrecht derde 

Eric ten Cate met Incredible op weg naar de tweede plaats.

WIERDEN - Siebe Kramer won vrijdag tijdens Outdoor Wierden afgetekend de rubriek over 1,45 meter op tijd om de Lodewijk Assurantiën Prijs. Met zijn twaalfjarige vosmerrie Evermeta (v. Mr. Blue x Nimmerdor) was de ruiter uit Oud-Beijerland aanzienlijk sneller dan de concurrentie.

“Super”, vond Siebe Kramer, “het liep lekker. Evermeta hebben we zelf gefokt en opgeleid. Ze is snel en een prima meewerker in de ring. We willen haar ook voor de fokkerij inzetten. Als je daarmee goede dingen kunt doen, is dat alleen maar meegenomen.”

Kramer is een vaste gast in Wierden. “Normaal gesproken kom ik hier in de zomer en in de winter. Ik rijd hier graag. Het zijn hier leuke mensen en het totale plaatje in Wierden hier gewoon. De accommodatie is natuurlijk ook top, al moeten de paarden altijd wel even weer wennen aan de kleurstelling met die bomen eromheen.”

Eric ten Cate benaderde op zijn achtjarige schimmelruin Incredible (v. Clinton) Kramer met een achterstand van 1,67 seconde nog het dichtst. Pia-Luise Aufrecht-Bruggink nam de derde plaats voor haar rekening met haar twaalfjarige vosmerrie Anita 136. Ze bleef de Duitser Sebastian Adams met de negenjarige bruine merrie Nyera Z en Nick van den Broek met zijn even oude bruine ruin Ha-Cantos voor. 
Remco Been eindigde in eigen omgeving als zevende met zijn tienjarige bruine ruin Granny Smith Apple (v. Eldorado van de Zeshoek.

In de rubriek over twee fasen (1,40 meter) voor de Medium Tour van het CSI2 om de Schuttert Prijs had Enrico van Manen het laatste woord. Met zijn negenjarige bruine hengst Haran (v. Eldorado van de Zeshoek) bleef hij Conor Drain met zijn achtjarige schimmelruin Imagine (v. Cassini Gold) negenhonderdste seconde voor. Drain ging op zijn beurt nummer drie Bart Haselbekke met de dertienjarige bruine ruin Dorus (v. Sam R) tweehonderdste seconde vooraf. Remco Been werd vierde met de tienjarige bruine ruin Las Vegas (v. Last Mans Hope) en Megan Laseur vijfde met haar achtjarige bruine ruin It’s a Walk in the Park (v. Numero Uno).
Lars Wigger sloot de rubriek als tiende af met de elfjarige bruine merrie Foline (v. Carambole).

Zege Remco Been
Remco Been was ’s ochtends wel de sterkste in de proef over 1,30/1,35 meter in de Small Tour om de Rikkert Prijs. Met zijn twaalfjarige bruine ruin Balou van het Molenhof (v. Berlin) was de in Wierden woonachtige Been een kwart seconde sneller bij de finish dan Henk Frederiks met zijn achtjarige donkerbruine hengst Impian D. Steven Veldhuis boekte opnieuw een klassering in de top drie met de tien jaar oude schimmelruin Gezellig (v. Wietvot). De vierde en vijfde plaats waren voor Micky Morssinkhof met de twaalfjarige bruine merrie Elianca (v. Carthino Z) en Berber Dijkman met de achtjarige bruine merrie Imoya Dice.
Maud Wiefferink stuurde haar zestienjarige bruine ruin Agono (v. Tolano ’t Riethof naar plek zes.

Op het parcours over 1,20 meter op tijd voor de Medium Tour van het CSI1 om de Zwijnenberg Prijs grepen de Nederlanders naast de overwinning. Doron Kuipers leek met de zesjarige bruine ruin Cash It (v. Comme il Faut) lang op weg naar zijn derde zege in Wierden. Hij werd echter voorbijgestreefd door de pas twaalfjarige Duitser Hennes Mühlenbeck met Adwiga M. Die combinatie was ook een dag eerder al succesvol. Jessie Wiefferink mocht met de negenjarige bruine merrie Netty van den Hoogenweg de derde prijs afhalen. Dat ging ten koste van nummer vier Steven Veldhuis met de achtjarige vosmerrie Installera Balia Rs en haar zus Britt Wiefferink met de zestienjarige bruine merrie Apourti.
Bas van der Aa eindigde als zevende met de zesjarige bruine merrie Keniki, Evi Wiefferink als negende met de achtjarige bruine merrie Florence.

Emiel Richter
Emiel Richter beslechtte de rubriek over 1,10 meter op tijd voor de Small Tour om de Havens Prijs met de zesjarige donkerbruine merrie Kikidola (v. Etoulon) in zijn voordeel. Hij was ruim sneller dan twee twaalfjarige amazones: Nina Dubbeldam met de twaalfjarige bruine merrie Ermita di Fer (v. Marius Claudius) en Nina Houtzager met de zestienjarige schimmelruin Cream Caramel (v. Canabis) . Ashley Spiele met de zevenjarige donkerbruine hengst Houston Quality Z en Faye Louise Vos met de negenjarige donkerbruine merrie Hildegard completeerden de top vijf. Spiele werd met de negenjarige donkerbruine ruin Quitello (v. Quasimodo Z) ook nog achtste. 
  
Voor uitslagen, zie www.outdoorwierden.com

Onderste foto: Remco Been met Las Vegas.

Meer Springen

Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)
Van woensdag 3 tot en met zondag 7 juni staat op de terreinen van de BWG Stables de tweede editie van Jumping Schröder Twente op het programma. Er... (26-05-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)
DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)