Ten Cate en Lieke Ophof pakken zeges

ALBERGEN - Eric ten Cate en Lieke Ophof beslisten zaterdag de zwaarste rubrieken van het concours hippique in Albergen in hun voordeel. Ten Cate won met Vhamanta de klasse ZZ met een voorsprong van 0,41 seconde op naaste belager Steven Veldhuis, die Waletta naar de tweede plek stuurde. Peter Geerink eiste met Winston de derde plaats op en bleef eveneens minder dan een seconde achter. Wouter Vos met Zoctro en Chantal Regter met Zendo grepen de posities vier en vijf.    

Met een voorsprong van slechts zeshonderdste seconde op haar clubgenote Jarno Hesselink met Zamalia greep Lieke Ophof met de negenjarige Welldone (foto, v. Lupicor) de winst in de klasse Z. De twee zetten de rest van het veld op minimaal ruim een seconde achterstand. Joukje Laarman nam de derde stek voor haar rekening met Strikey en bleef daarmee Bas van der Aa met Goldfeyer net voor. Leon Oude Hendriksman bleef als nummer vijf bijna vier volle tellen achter bij Lieke Ophof.

De negentienjarige amazone uit Geesteren was uiteraard in haar nopjes met de zoveelste puike prestatie van de door haar zelf inmiddels vier jaar lang opgeleide Welldone. "Hij werkt en helpt altijd mee", aldus Ophof. "Je hoeft 'm eigenlijk nooit echt hard te rijden omdat hij een grote galop heeft. Hij is voorzichtig, heeft een super instelling en het maakt hem niet echt uit of je groot of dicht op de sprong zit of dat hij over een oxer of een steilsprong moet."

Lieke Ophof zou graag een mooie loopbaan als amazone tegemoet zijn. Maar voorlopig richt ze zich op haar studie apothekersassistente. "Die wil ik eerst afmaken en dan zien we wel hoe het verder gaat. Voorlopig is het al mooi dat ik op deze manier zo nu en dan aardig mee kan doen tussen al die profs", meent
Ophof, die als lid van het Rabobank Talententeam les krijgt van Willem Greve en die zondag deelneemt aan de strijd om de vdB Cup én een gooi wil doen naar de auto die in de Grote Prijs van Albergen op het spel staat.

Jarno Hesselink maakte het succes van St. Joris in de klasse Z compleet door tweede te worden. "Misschien niet de mooiste plek, maar dit voelt best goed", aldus Hesselink. "We hebben een goed ritme te pakken, daar ben ik heel tevreden over."

Linda Klaassen was de snelste in de klasse M, waarin een parcours over twee fasen stond opgesteld. Met Zenna troefde ze Pia Brinkman met Ziggy en Sander Geerink met Bindia af. Alle drie waren ze sneller dan de topdrie van de tweede rubriek. Die werd gevormd door Frank Buitenhuis met Tobias, Shanice Roozeboom met Auburn-Luna en Gerbert te Koppele met Avalon.

Linda Klaassen was zaterdag trouwens twee keer succesvol, want ze schreef ook nog de klasse B op haar naam. Met Babich kreeg ze tachtig stijlpunten, waarmee ze Jacques Wilmink met Dathajdach (77,5) en nationaal indoorkampioene Tess Krabbe, nu op Check-In (76,5), klop gaf. 

 

Meer Springen

»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)