Successen Wiering en Wim Schröder

LUMMEN - Harrie Wiering en Wim Schröder zorgden donderdag voor Twentse successen tijdens het CSI in Lummen. In de Belgische plaats tekende Wiering met de achtjarige vos Vivid (v. Burggraaf x Indoctro) voor een fraaie overwinning in een van de groepen, die zich waagden aan een parcours over 1,30 meter direct op tijd. Wim Schröder bleek de snelste van alle 39 foutloze deelnemers op het parcours over 1,20 meter voor zesjarige paarden. Met VDL Group Eurocommerce Zagreb was hij de complete concurrentie te rap af.

Broer Gerco greep een tiende plaats in de eerste groep over 1,40 meter direct op tijd. Met Eurocommerce Baltimore (van Chellano) deed de jongste van de drie springende broers het rustig aan. De winnende Belg Jerome Guery was met Casland bijna dertien seconden sneller. De overige ruiters met Twentse roots kwmen in de tweede en derde groep in actie. Tom Brinkman liet in groep 2 met de 10-jarige KWPN-ruin Tobalio (v. Numero Uno) een tijdfoutje noteren en Willem Greve begin een misser op een van de hindernissen. Verderop in het veld incasseerde Jos Lansink met Spender S zes strafpunten, maakten Rossella de Simo met Lagon de l'Abbaye en Ben Schröder met Eurocommerce Seoul twee springfouten, zag Harrie Wiering met Unique drie balken vallen en kreeg Wim Schröder met Vaillant zelfs twintig strafpunten aan de rijbroek.

In groep 3 maakten Wim Schröder met Eurocommerce Vigo en Willem Greve met Ukato geen fouten, maar ze slaagden er met hun tijd evenmin in zich in de strijd aan kop te mengen. Rossella de Simone met Ulysses (4), Jos Lansink met Calimero van 't Roth (6) en Tom Brinkman (8) met Eurocommerce Mallorca hielden de lei niet schoon.

In dedoor Harie Wiering gewonnen rubriek bleven Ben Schröder met Eurocommerce California (4), Gerco Schröder met Vicky Gold (5), Tom Brinkman met Karst en Jos Lansink met King Kolibri (beiden 6) evenmin zonder averij.

In de parcoursen over 1,35 meter bleef alleen Rossella de Simone met Orson des Hayettes foutloos. Met Levisto Son noteerde ze, net als Gerco Schröder met Eurocommerce Sacramento, Harrie Wiering met Pino en Willem Greve met Untouchable noteerden één springfout. Tom Brinkman zag met Valesca negen strafpunten voor zich opgeschreven.

Dat winnen in Lummen geen sinecure is, bewees de vrijdag. Een nulrondje rijden in de drukbezette rubrieken wilde nog wel een keer lukken, bij de eersten eindigen bleek een uitermate lastige opgave. Annet Willems kwam met Nirvana in een van de groepen 1,40 meter met barrage nog het verst met een vijftiende plaats. Jos Lansink maakte in deze wedstrijd een springfout met Spender, Jeanette Corbeek zag dertien strafpunten genoteerd na haar rit met Emporio Armani. In de andere groep vond Harrie Wiering zich met Unique terug op de twintigste plaats met een springfout.

Lierfst vier groepen streden om de prijzen in het 1,35 meter-springen. In de eerste daarvan bleven Tom Brinkman met Valesca en Gerco Schröder met Eurocommerce New Orleans keurig foutloos.  Ben Schröder met BMC Unaniem, Willem Greve met Untouchable en Jos Lansink met King Kolibri behoorden tot het leger van liefst 45 foutlozen in groep 2 zonder in de buurt van de toptien te komen. In groep 3 gold hetzelfde voor Wim Schröder met Ultimo. Rossella de Simone met Levisto Son en Robert Vos met Rudi liepen een strafpunt op wegens tijdsoverschrijding, Jos Lansink kreeg drie tellen aan de rijbroek vanwege een te laag tempo met Calimero van 't Roth. Ben Schröder zag na zijn rit met Eurocommerce Seoul zes strafpunten in de uitslag staan en Harrie Wiering moet nog wennen aan Pino en andersom, wat zich vertaalde in tien strafpunten.

Tom Brinkman met Tobalio (2) en Gerco Schröder met Eurocommerce Sacramento (4) liepen strafpunten op in de vierde reeks.

Brinkman bleef met Luca wel zonder averij in het 1,30 meter-parcours, waarin hij zestiende werd. Ook Ben Schröder reed met Vingino zonder mankeren rond. Wim Schröder met Vaillaint en Jeanette Corbeek met Landjonker kregen beiden vier strafpunten achter hun naam.

Annet Willems tenslotte moest zich in een rubriek over 1,20 meter met Winston tevreden stellen met vijf springfouten.

Foto Wim Schröder van Carlo ter Ellen/TC Tubantia

Meer Springen

ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)