Stuivertje wisselen Makkinga en Helthuis

MARIENHEEM - Anne-Liza Makkinga (foto) en Hayke Helthuis wisselden maandag stuivertje tijdens de Sallandse Ruiterdagen. In het klassiek springen met barrage van de klasse L triomfeerde Makkinga op Andro in 36,5 seconde met royale voorsprong voor Helthuis op Sainte (39,37). Bij het progressief springen was de waren de rollen omgedraaid en zegevierde Hayke voor Anne-Liza. Lieke Ophof legde in beide rubrieken met Zoldoer beslag op de derde plaats.

Joukje en Bertine Laarman duldden maandag geen concurrentie op het klassieke parcours met barrage voor de klasse L. Joukje schreef de rubriek op haar naam met Moonlight (v. Sam R) in 36,82 seonde, Bertine werd met Urbanus van de E. in 37,14 seconde tweede. Fien Strijker noteerde met Qui Tres Bien de derde tijd: 38,94.

Fien Strijker nam revanche in het prgressief springen door met hetzelfde paard dit keer de zege op te eisen. Vera Abbink met Zananta en Annette Kamphuis met Ali B legden beslag op de volgende plaatsen.

Het klassiek springen in de klasse B werd maandag een prooi voor Desiree Lohuis-Weerink, die met Wonderfull 56 stijlpunten kreeg. Ook Sharon Beusink met Amulet M (53) en Linda Meijerink met Koldewees Curacao (52) waren niet tegen haar opgewassen.

Na het progressief springen in de klasse B mocht Franciska Schipper zich met Amulet na barrage als eerste opstellen voor de prijsuitreiking. Ze scoorde dertig punten inn een tijd van 39,64 seconde. Laurens Heerdink en Esprit waren maar 0,09 seconde langzamer (39,73), Jiska Ros kwam met Ice Beau ten opzichte van de winnares meer dan zestiende seconde te kort: 40,26.

Foto Anne-Liza Makkinga van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)