MET CHARMEUR BESTE IN GROTE PRIJS JUMPING SCHRÖDER TUBBERGEN

Strategie Gert-Jan Bruggink loont

TUBBERGEN – Gert-Jan Bruggink maakte zondag een feestje compleet, waarin combinaties met een Twents tintje de overhand hadden. Van de acht deelnemers in de barrage van de Grote Prijs van CSI3* Jumping Schroder Tubbergen zijn er momenteel vijf woonachtig in deze regio. Bruggink zegevierde uiteindelijk met zijn tienjarige schimmelruin Charmeur (v. Cristello x Oldenburg) door van een foutloos kwartet de snelste tijd te noteren: 41,48 seconde. Het leverde hem 12.500 euro op.

Annelies Vorsselmans eindigde op 0,52 seconde van Bruggink als tweede met haar twaalfjarige bruine ruin Wilandro 3 (v. Unistar), Jens van Grunsven reed met de dertienjarige vosmerrie Doma Sue naar plek drie. Remco Been met Holland van de Bisschop, in 2016 nog de beste, moest na een springfout tevreden zijn met de vijfde positie. Gerben Morsink kreeg met de negenjarige zwarte hengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) eveneens een balkje aan de broek en finishte als zevende, net voor de in Weerselo domicilie houdende Wilton Porter met zijn twaalfjarige bruine merrie Cula Lou V.

Een van de acht
Het was in het afsluitende spelletje ‘Een van de Acht’ al snel duidelijk dat de snelste ruiter van de dag niet per se de winnaar van de hoofdrubriek op het fraaie en met een massa publiek omzoomde terrein van de BWG Stables zou zijn. Parcoursbouwer Jos Brinkman had de hindernissen zo opgesteld, dat er veel vernuft van de deelnemers werd gevraagd en een foutje snel op de loer lag.

Tweesprong scherprechter
Gert-Jan Bruggink bepaalde zijn strategie nadat hij twee concurrenten in de extra omloop aan het werk had gezien. “Het is hier een groot terrein met lange lijnen, waarop de tweesprong in mijn ogen de scherprechter werd. Die stond iets raar doorgedraaid en daarom heb ik ervoor gekozen daar juist iets de tijd te nemen. Je zou achteraf kunnen zeggen dat anderen daar juist iets te hard zijn gegaan om te kunnen winnen en daardoor een fout maakten. Heerlijk om hier eerste te worden, thuis winnen is altijd leuk.”

Annelies Vorsselmans (rechts) kopieerde de aanpak van Gert-Jan Bruggink, maar kwam ruim een halve tel te laat door de finish om Bruggink te kunnen passeren. Ze kon prima leven met haar tweede stek achter Gert-Jan Bruggink. “Ik ben er heel blij mee. Natuurlijk win je graag, maar ach.. Misschien bleef ik iets te rustig na het muurtje. Dat was een leuke hindernis in een toch mooie proef, vond ik. Het was technisch lastig vandaag. Wilandro doet het al een tijdje super. In Eindhoven hadden we de laatste eraf en vorige week in Denemarken kregen we een fout in de tweede manche en werden we twaalfde. Ik wil vooral genieten: voor, tijdens en na de wedstrijd en dat doe ik altijd wel. Hoe Wilandro alles geeft en dan zo tweede worden, daar word ik helemaal gelukkig van.”

De zelf gefokte Charmeur vormt op Stal Het Oosterbrook het leidende koppel toppers, waarvan Casparo de andere helft is. Die neemt hij over twee weken mee naar het CSI Twente in Geesteren waar hij ook bestuurslid is. Tussendoor neemt hij komende week deel aan het concours op de terreinen van Glock, de hoofdsponsor van Gerco Schröder.

Bas van der Aa eindigde met Calgary 64 (v. Concorde) als derde in de finale van de Small Tour van het CSI3*, een wedstrijd over twee fasen met hindernissen tot en met 1,35 meter.  In de met zeventig deelnemers druk bezette rubriek deelnemers was de winst voor Albert Zoer met zijn KWPN-hengst Florian (v. Zirocco Blue VDL.

Plek twee was voor de Engelsman William Funnell (ENG) met Billy Mccain (v. Cevin Z). met een tijd van 25.55 seconde gevold door de Nederlander Bas Van Der Aa met. Twee keer winst al vandaag voor Nederland, dit belooft veel goeds voor een Nederlandse winnaar van de Grote Prijs van Tubbergen!

Knappe zege Aileen Menneken
Aileen Menneken (rechts) greep op fraaie wijze de zege in de finale van de Small Tour van het CSI1*. In de spannende barrage klopte ze met haar Zingaro (v. Dollar de la Pierre) de Amerikaanse amazone Geneviere Meyer met de hengst Coral Reef Cesarc (v. Clearway) met een verschil van slechts zevenhonderdste seconde. Op drietiende seconde van Menneken  greep Annelies Vorsselmans met de KWPN’er Gintura (v. VDL Zirocco Blue) de derde prijs.

Voorafgaand aan de Grote Prijs van Tubbergen werd de relaisrubriek verreden, waarbij bekende ruiters een duo vormden met hun zoon of dochter. Als laatste starter scheurde Jennifer Munsterhuis met haar pony Magical Black winnend door het parcours, nadat haar vader Jochem Musterhuis foutloos was. De tweede plek was voor Jet Eppink met haar pony Zorro, gevolgd door Nina Houtzager die vorig weekend ook al succesvol was tijdens de ponyrubrieken.

ALLE UITSLAGEN

Foto Aileen Menneken © www.fototrailer.nl

Meer Springen

AKEN – Willem Greve is woensdagmiddag met zijn vijftienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de Zeshoek x Carolus II) foutloos... (19-08-2026)
Jarno Hesselink is een van de negen bestuursleden van PSV Sint Joris uit Geesteren, dat dit jaar tachtig jaar bestaat. Een officiële functie heeft... (18-08-2026)
KRONENBERG – In het weekend voordat voor hem de strijd om de wereldtitel springen in Aken begint, mengde Willem Greve zich met enkele paarden vijf... (16-08-2026)
BENTELO – Amke Bekhuis was zaterdag met haar zestien jaar oude donkere vosruin Acuero (v. Acorado I) de concurrentie royaal te snel af in de rubriek... (09-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra staat sinds dinsdag in de boeken als winnaar van de 25ste editie van de Schröder Masterclass. Met de negenjarige... (04-08-2026)
De hoofdrubriek van de Schröder Masterclass staat dinsdag voor de 25ste keer op het programma. In 2000 won Ben Schröder (55) de eerste editie. In... (04-08-2026)
Gert-Jan Bruggink reed afgelopen weekend goed in de prijzen tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek. Op de terreinen van het Sentower Park... (03-08-2026)
De strijd om de Ladies Cup werd zaterdag op de eerste dag van de Schröder Masterclass gewonnen door het jongste duo deelnemers. (02-08-2026)
LATTROP – Mayke Leusink maakt snel progressie in de springsport. De laatste weken scoort ze bijna voortdurend mooie klasseringen. (01-08-2026)
Nadat de jeugd vanaf 11.00 uur volop aan haar trekken is gekomen tijdens de Pony Masters is het zaterdagavond vanaf 20.00 uur tijdens de Schröder... (31-07-2026)
GOCH – Gerben Morsink liet afgelopen weekend een voortreffelijke indruk achter tijdens het concours van de Duitse topruiter Holger Hetzel in Goch. (31-07-2026)
LATTROP – Na zijn fraaie winst bij het masterspringen in Diepenheim vorige week bleek Lars Schröder dinsdag ook tijdens Hippisch Lattrop dat het met... (29-07-2026)
Wat begon als een spontaan idee aan de stamtafel van het toenmalige café De Koffer in Tubbergen, groeide uit tot een internationaal hippisch... (27-07-2026)
ERMELO – Willem Greve is zoals verwacht een van de ruiters die Nederland mag vertegenwoordigen bij het komende WK springen in Aken. De drievoudig... (27-07-2026)
HAGEN - In de finale van het EK springen voor young riders moest Thijmen Vos zondag alsnog tevreden zijn met een plaats naast het podium. De... (26-07-2026)
VEENINGEN – Frank Schuttert won zondag de Grote Prijs van CSI2* CH De Wolden. Na een spannende barrage reed de Ommenaar op Gream de scherpe tijd van... (26-07-2026)
VEENINGEN - De 20-jarige Evi Wiefferink uit Wierden won zaterdag het Championnat tijdens CH De Wolden in Veeningen. Ze hield met Jucatan VDL haar... (25-07-2026)
HAGEN – Thijmen Vos veroverde vrijdag op Cadillac Z de Europese titel springen met de Nederlandse young riders en gaat in het individuele klassement... (24-07-2026)
LATTROP – Op de terreinen van Het Pandoer in Lattrop begint komende zondag de derde editie van de succesvolle Twentse Grascompetitie met voor het... (24-07-2026)
HAGEN – Thijmen Vos ligt na de tweede dag van het EK springen voor young riders in Hagen individueel en als lid van het Nederlandse team op... (23-07-2026)