KIM EMMEN EN WILLEM GREVE HOUDEN UITZICHT OP PLAATS IN FINALE

Stijgende lijn bij springruiters op EK

Vanaf links Jet Bonvanie, Conny en Joy Viscaal met Kim Emmen op Imagine NOP.

LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van Nederland donderdag tijdens het EK in La Coruna van de achtste naar de zevende plaats. Individueel maken beiden nog kans op een plek in de individuele finale.

Met onder anderen mede-eigenaressen Conny en dochter Joy Viscaal van Imagine en Conny’s zus Jet Bonvanie als meer dan geïnteresseerde toeschouwers klom Kim Emmen naar de 26sste plek in het tussenklassement. Willem Greve volgt twee posities later als 28ste.

Complete offday
Maikel van der Vleuten kende een complete offday en kan een goed eindresultaat vergeten. Hij maakte een vrije val van plek dertien naar 78 door liefst twintig strafpunten met Beauville Z NOP. Ook Michael Greeve met Denver (44ste) en vijfde man Kevin Jochems met Camilla van de Helle (70) hoeven zich geen illusies meer te maken op een plek in de eindrondes.

In het landenklassement maakten de leidende equipes geen fouten. Engeland, Duitsland en België  koersen ook na de tweede dag op de medailles af.

Tussenstand landenteams
1. Groot-Brittannië 3,96 strafpunt
2. Duitsland 4,19
3. België 4,61
7. Nederland 14,19.

Tussenstand individueel
1.    Richard Vogel met United Touch S 0,01 strafpunt
26. Kim Emmen met Imagine NOP 4,13
28. Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs 4,43
44. Michael Greeve met Denver 9,20
70. Kevin Jochems met Camilla van de Helle 16,86
78. Maikel van der Vleuten met Beauville Z NOP 21,63.

Meer Springen

AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)