DUTCH YOUNGSTER FESTIVAL WIERDEN

Sterk optreden Sven Peters in Oranje

WIERDEN – Sven Peters kan terugkijken op een uitstekend optreden in de landenwedstrijd met de junioren van Oranje tijdens het Dutch Youngster Festival in Wierden. De ruiter uit Lonneker  maakte na een foutloze eerste ronde een springfout in de tweede omloop. Hij was daarmee de op een na beste Nederlander en op zes na beste individuele ruiter in de landenproef, waarin  52 combinaties uit dertien landen van start gingen.

De junioren eindigden uiteindelijk nog als derde, nadat ze het geluk hadden dat ze ondanks de achtste plek in de eerste manche toch mochten terugkomen voor de tweede rondgang met zes landen, omdat ze een thuiswedstrijd afwerkten. De foutloze rit van Nederlands kampioen Sven Peters met Channel kwam uiteindelijk goed van pas. Hij lijkt na zijn nationale titel en zijn resultaten van donderdag nagenoeg zeker van een plekje in de Nederlandse equipe voor het komende EK.

Rowen van de Mheen, die al veel ervaring opdeed bij de pony’s, reed met Q Verdi geroutineerd en dubbel foutloos rond. Carel van Donderen van Laurie Touw maakte halverwege het parcours drie foutjes en Niels Kersten belandde na een weigering van Can Win zelfs op de grond. Bondscoach Luc Steeghs: “Laurie en Niels herpakten zich in de tweede ronde en zo stegen we toch nog naar de derde plek.”

De young riders zegevierden opnieuw in Wierden en het EK team in die categorie tekent zich al scherp af na de uitstekende omlopen door Kim Hoogenraat, Lisa Nooren en Jens van Grunsven van donderdag. “En dan hebben we natuurlijk nog Sanne Thijssen”, vult Luc Steeghs aan. Het Dutch Youngster Festival heeft nog twee landenwedstrijden op het programma: die voor pony’s en children op vrijdag. Verder worden op vrijdag en zaterdag alle Grote Prijzen verreden. De toegang is elke dag gratis.

Voor alle uitslagen en meer info, zie www.dutchyoungsterfestival.com

Meer Springen

»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)