PECHROL VOOR WILLEM GREVE IN FEI LONGINES LEAGUE OF NATIONS

Springruiters vierde in Ocala

De Nederlandse deputatie in Ocala. Vanaf links Willem Greve, Harrie Smolders, Jos Lansink, Jur Vrieling en Maikel van der Vleuten. Foto © FEI.

OCALA - De springruiters van TeamNL eindigden in de tweede wedstrijd van de FEI Longines League of Nations in Ocala (Florida) van dit seizoen op de vierde plaats. De equipe van bondscoach Jos Lansink behaalde een gelijk aantal strafpunten als gastland de Verenigde Staten, dat een snellere tijd noteerde.

Maikel van der Vleuten en Harrie Smolders overtuigden voor de oranjejassen met magistrale dubbele foutloze rondes. 
Na de eerste manche van de Longines League of Nations in Ocala, de nieuwe formule van landenwedstrijden voor de tien hoogst gerankte landen bij de wereldpaardensportbond, deelden de springruiters van TeamNL met een foutloos resultaat van Willem Greve met Highway TN NOP, Maikel van der Vleuten met Beauville Z NOP en Harrie Smolders met Uricas v/d Kattevennen de gedeelde eerste plaats met Ierland en de Verenigde Staten. Jur Vrieling’s uitstekende ronde met de nog onervaren tienjarige Jourdain VDL telde niet mee voor het resultaat door de springfout op de laatste hindernis. 

Nieuwe regel
In de tweede ronde rijden slechts drie ruiters voor het team, waarbij alle drie de resultaten tellen. Bondscoach Jos Lansink koos voor de meest geroutineerde combinaties die ook alle drie vlekkeloos reden in de eerste omloop van de wedstrijd in het schitterende World Equestrian Centre in Ocala. Door de nieuwe regel waarbij alle drie resultaten meetellen neemt de spanning in het wedstrijdverloop enorm toe en kan er veel veranderen in de uitslag na de eerste manche. Zo ook in Ocala. 

Willem Greve en Highway TN NOP (rechts), die veertien dagen geleden op magistrale wijze de Rolex Grand Prix in ’s Hertogenbosch wonnen, kregen in de tweede omloop in Ocala een voorvoet in de brede sloot halverwege het parcours. Daarop volgden nog twee fouten, waardoor TeamNL gelijk bij het begin van de tweede manche op twaalf strafpunten en op achterstand kwam. 

Superieur foutloos
Het bleef bij twaalf dankzij de superieure foutloze ronden in de tweede omloop van Van der Vleuten en Smolders, die TeamNL in de race hielden voor een topklassering. Maar ze waren wel afhankelijk van de Ieren en de Amerikanen. De Ieren wonnen de wedstrijd met slechts vijf strafpunten. De Amerikanen kwamen met twaalf strafpunten gelijk met Nederland. De tijd van de Amerikaanse combinaties was echter sneller, zodat de equipe van Jos Lansink vierde werd. Zwitserland, met de Nederlandse chef d’equipe Peter van der Waaij, steeg dankzij een foutloos resultaat in de tweede manche van de zevende naar de tweede plek met acht strafpunten). 
TeamNL was met het sterkst mogelijke team naar Florida gevlogen, liet zien bij de beste landen van de wereld te behoren en deed goede zaken door een plek te stijgen in de tussenstand, naar de zevende plaats. De FEI Longines League of Nations bestaat voor de tien deelnemende landen uit vier wedstrijden met de finale in Barcelona op zondag 6 oktober, voor de beste acht landen na de vier voorronden. De volgende wedstrijden na Abu Dabhi en Ocala zijn CHIO Sankt Gallen op vrijdag 31 mei en CHIO Rotterdam op vrijdag 21 juni) in het Kralingse Bos in Rotterdam. (Bron KNHS)

Uitslag Ocala
1. Ierland 5 strafpunten
2. Zwitserland 8 
3. Verenigde Staten 12
4. Nederland 12 
Willem Greve met Highway TN NOP (v. Eldorado van de Zeshoek) 0 – 12
Maikel van der Vleuten met Beauville Z NOP (v. Bustique) 0 – 0
Jur Vrieling met Jourdain VDL (v. Zapatero VDL) 4
Harrie Smolders met Uricas v/d Kattevennen (v. Uriko) 0 – 0

Tussenstand 
1. Ierland, 190 punten
2. Duitsland 160
3. Zwitserland 140
7. Nederland 115

Meer Springen

MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)