TEAMNL MET WILLEM GREVE DERDE IN EERSTE RONDE ACHTER DUITSLAND EN SPANJE

Springruiters naar finale Nations Cup

Archieffoto Willem Greve met Carambole

BARCELONA – De Nederlandse springruiters plaatsten vrijdag overtuigend voor de finale van de strijd om de Longines FEI Nations Cup, komende zondag in Barcelona. In de eerste ronde eindigde de equipe van bondscoach Rob Ehrens als derde achter Duitsland en Spanje.

Maikel van der Vleuten met Beauville Z en Sanne Thijssen met Con Quidam RB leverden een nulronde af. Tweede starter Willem Greve met Carambole en slotruiter Harrie Smolders met Monaco noteerden beiden een springfout.

“Met glans door naar de volgende ronde”, aldus een tevreden bondscoach Rob Ehrens. “De ruiters hebben alle vier prima gereden en de paarden sprongen goed. Er stond een mooie faire proef waarbij je wel goed op de tijd moest letten, want die stond scherp. Ik ben er blij mee dat we geen tijdfout hebben opgelopen. Het liep allemaal eigenlijk erg fijn en ik ben erg blij met vier mooie rondjes. We zijn nu een ronde verder en uit de degradatiezone. Het laagst geplaatste Europese land uit de Challenge Cup van morgenavond gaat degradeert uit de eerste divisie.”

Maikel van der Vleuten zette met zijn Olympiade-paard Beauville Z als eerste voor TeamNL een mooie nulronde neer. Daarna kreeg Willem Greve met zijn ervaren Carambole een springfoutje. Sanne Thijssen bewees nog maar weer eens haar goede vorm van de afgelopen tijd door met Con Quidam RB eveneens fraai foutloos rond te gaan. Laatste starter Harrie Smolders kreeg met Monaco net als Greve een springfout aan de rijbroek.

De beste optie
“Gezien het seizoen en de input uit andere wedstrijden leek dit team de beste optie en ik ben blij dat het nu in deze ronde goed heeft uitgepakt”, vertelt Ehrens. “Behaalde resultaten zijn geen garantie, dat is nu eenmaal de springsport. Iedere wedstrijd is weer een nieuwe kans. Je wilt met het team pieken op het juiste moment en de ene keer lukt dat, maar de andere keer soms ook net niet. We gaan nu met vertrouwen zondag de tweede ronde in.”

De eerste ronde kende een aantal verrassende uitslagen. Europees kampioen Zwitserland eindigde met 19 strafpunten op de twaalfde plaats en komt niet meer aan start in de finale van zondag, waarin acht landen om de zege strijden. Ook Engeland, Italië en Frankrijk stelden teleur. Canada en Oezbekistan kwamen elk met een team van drie ruiters aan start, maar zetten geen eindresultaat neer te zetten.

Uitslag eerste ronde
1) Duitsland 2 strafpunten
2) Spanje 3
3) Nederland 4

Meer Springen

»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)
»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)