Springruiters achtste en laatste

SANKT GALLEN - De afgelopen jaren was Nederland vaak succesvol in het Zwitserse Sankt Gallen als op vrijdag de landenwedstrijd op het programma stond. Dit jaar eindigde Nederland met 31 strafpunten als laatste in de Furusiyya FEI Nations Cup. De zege ging naar Groot-Brittannië, dat over beide manches de schade beperkt hield tot slechts drie springfouten.

Heel verrassend was het optreden van de Spaanse equipe, die beslag legde op de tweede plaats, ruim voor het Zweedse team.

Bondscoach Rob Ehrens relativeerde de achtste plek ogenblikkelijk. "We hadden pole-position geloot en moesten dus in de eerste manche als eerste rijden. Ook in de tweede gingen we als eerste team van start en uiteindelijk eindigden we als laatste. Maar ook al hadden we drie foutloze ronden in de tweede manche gehad, dan nog waren we als laatste geëindigd", aldus Ehrens. 

Voor Nederland telde deze wedstrijd niet mee voor de punten. "Laten we dit maar beschouwen als een generale repetitie voor Rotterdam. Het gezegde luidt toch dat een matige generale garant staat voor een perfecte uitvoering?". Terugkijkend vond Ehrens dat zijn teamleden naar behoren hadden gepresteerd. Johnny Pals en Robert Vos debuteerden op dit niveau in Lummen, terwijl Jody van Gerwen en Maureen Bonder dat in Sankt Gallen deden. "Ik ben blij dat alle vier de combinaties in de tweede manche duidelijk beter presteerden dan in de eerste. Dan zie je ze in een wedstrijd progressie maken", aldus Ehrens. 

Robert Vos zorgde in beide manches met Interline H voor het weg te strepen  resultaat. Rob Ehrens: "Misschien dat hij net iets te geforceerd reed."

In het parcours zaten twee tijdvretende rollbacks en mede daardoor was het uitermate moeilijk om binnen de tijd te rijden. "Na drie combinaties besloten ze wel de tijd te verlengen van 78 naar 80 seconden, maar daar hadden ze er gerust nog één bij mogen doen. Nu kreeg bijna de helft van het deelnemersveld strafpunten voor het overschrijden van de tijd ", vertelde de bondscoach, die van mening was dat de bodem goed was.

In de eerste manche bleven vier combinaties foutloos en in de tweede lukte  dat er tien. Alleen de Spanjaard Sergio Alvarez Moya met Zipper en Peder Fredericson uit Zweden met H&M Sibon raakten in beide manches het hout niet aan.

Uitslag Furusiyya FEI Nations Cup Sankt Gallen
1) Groot-Brittannië - 3
2) Spanje - 4
3) Zweden - 10
4) Zwitserland - 15
5) Oekraïne - 16
6) België - 19
7) Frankrijk - 20
8 ) Nederland - 31
- Johnny Pals (As) - Vignet (Heartbreaker x Iroko) - 1 / 4
- Maureen Bonder (Schoonoord) - Alex (Arpeggio x Mon Cheri) - 9 / 1
- Jody van Gerwen (Limbricht) - Dynamite van het Hazelarenhoekje (Heartbreaker x Clinton) - 11 / 5
- Robert Vos (Wierden) - Interline H (Indoctro x Elmshorn) - (17) / (8)

Tussenstand Nations Cup eerste divisie na vier wedstrijden
1) Frankrijk - 245 (3 wedstrijden)
2) Zwitserland - 220 (3 wedstrijden)
2) België - 220 (3 wedstrijden)
4) Spanje - 205.50 (3 wedstrijden)
5) Zweden - 130 (2 wedstrijden)
6) Oekraïne - 120 - (2 wedstrijden)
7) Nederland - 90 (1 wedstrijd)
8) Duitsland - 80 (1 wedstrijd)
9) Ierland - 75 (1 wedstrijd)
10) Groot-Brittannië - 70 (1 wedstrijd)

Agenda Nations Cup
* Rotterdam - 20 juni
* Falsterbö - 11 juli
* Hickstead (Eng) - 1 augustus
Dublin (Ier) - 8 augustus

Finale: Barcelona (Spa) - 9/12 oktober

 

De met een * gemerkte wedstrijden tellen voor Nederland voor de punten.

Meer Springen

»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)