AMAZONE UIT RAALTE STABIELE FACTOR IN JUNIORENTEAM

Sleutelrol voor Meike Zwartjens

Meike Zwartjens met Twister de la Pomme. Foto © Ashley Claus/Claus Close Up

WIERDEN – Meike Zwartjens speelde zaterdag niet voor het eerst een sleutelrol binnen het kwartet Nederlandse junioren, dat zich in een oranje jasje mocht hullen. De amazone uit Raalte is voor bondscoach Luc Steeghs een belangrijke pion met haar ervaring en rust en beschikt met Twister de la Pomme ook nog eens een paard dat doorgaans weinig fouten maakt.

Meike Zwartjens  bewaarde de kalmte, toen er in de eerste manche een resultaat werd vereist en beperkte de schade in de tweede omloop met een springfout, waardoor TeamNL de tweede plaats achter Duitsland overtuigend vasthield. 

En dat terwijl ze eerder deze week met haar topper van stal een ongebruikelijk aantal van drie springfouten liet noteren. Ze werd er, net zomin als Steeghs, nerveus van. “Dat kwam vooral omdat er opeens iemand voor onze neus sprong en Twister daar van schrok. Ik wist wel hij in vorm was. Thuis voelt hij heel fit aan, ziet hij er mooi uit en is hij blij. Twister heeft in elk geval ervaring en is een paard dat erover kan.”

Ze heeft goede hoop dat ze zich mag opmaken voor de trio naar Villamoura, als daar de strijd om de Europese titels op het programma staat. “Ik denk dat ik wel een kans heb mee te doen, als we in vorm blijven”, schat de bescheiden Sallandse in. “Twister is een paard dat zich fijn laat rijden en altijd naar voren wil. We zijn een goed team samen.”

Amber van Marle
Behalve de rubrieken om de Nations Cup voor junioren en young riders werden zaterdag in Wierden nog vijf rubrieken verreden. Het leverde onder anderen Hessel Hoekstra en Amber van Marle een plek op in de top drie van hun categorie.

Hoekstra stuurde de achtjarige vosruin Irocco Blue S (v. Zirocco Blue VDL) bij de young riders naar de derde positie in de proef over 1,45 meter voor de Big Tour om de Witzand Prijs. Babs Kerkhoffs eindigde als zesde met de elfjarige vosmerrie Evita van Spieringen (v. Eros Platiere. De zege ging naar de Spaanse Maria Gonzales Herrero met Queka de Olid. 

Bij de junioren hoefde Amber van Marle (onderste foto) met haar tienjarige donkere vosruin Gregorius van de Vrendt (v. Gelha’s VDL Emilion) ondanks een strafpunt wegens het overschrijden van de toegestane tijd alleen de superieure Italiaanse Lamilla Bassan voor zich te dulden. Mila Everse volgde haar in de strijd om de Robert Vos Prijs over 1,40 meter op de voet met de dertienjarige Orso del Terricio (v. Indoctro). Liesje Vrolijk klasseerde zich als zesde met de achtjarige bruine merrie Isis Vive (v. Contendro) en verwees daarmee lokaal favoriet Thijmen Vos met zijn elfjarige bruine ruin Ive Got the Key (v. Womanizer)  in de door diens vader geadopteerde rubriek naar de zevende prijs.

Meer Springen

MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)