Sleiderink: lange weg met La Toya

GEESTEREN – Sjaak Sleiderink beleeft tot nu toe een moeizame hereniging met La Toya 44. De Denekamper heeft de veertienjarige bruine Hannoveraner merrie sinds enkele maanden weer onder zijn hoede op Stal De Sjiem in Weerselo, maar het vertrouwde ritme van weleer heeft het duo nog niet weer te pakken. “Ze is erg moeilijk in het hoofd”, oordeelt Sjaak Sleiderink ,die desondanks de moed niet opgeeft. “Want ik heb een speciale band met haar.”

door Willem Pfeiffer

In 2012 had Sjaak Sleiderink de voorheen door Merle Tasche gereden La Toya een half jaar onder het zadel en klikte het wonderwel tussen de twee. De combinatie won onder meer de Grote Prijzen in Mariënheem en Geesteren op twee sterrenniveau. Begin november van dat jaar werd La Toya echter door de toenmalige eigenaren - Jeroen Dubbeldam en de broers Schröder - verkocht aan Tiffany Foster, stalruiter van wereldtopper Eric Lamaze.

“Met haar ging het niet helemaal zoals het moest”, zegt Sjaak Sleiderink. “Er is daarna een andere ruiter op gezet, maar ook dat beviel niet. Ze boekte geen goede resultaten meer en raakte langzamerhand de weg een beetje kwijt. Vervolgens is ze verhuisd naar de Stephex Stables van Stephan Conter in België. Maar ook daar kon niemand echt wat met haar.”

Het bracht Conter tot de vraag of het wellicht een goede optie zou kunnen zijn La Toya 44 weer toe te vertrouwen aan Sjaak Sleiderink in een poging er ‘toch nog wat van te maken’. De Denekamper: “De eerste keer in Exloo stopte ze nog in de klasse M, daarna ben ik nog een paar keer met haar gestart in de M en vervolgens in de Z. Ik probeer het vertrouwen bij haar langzaam opnieuw op te bouwen. Bij Eurojump Wierden ging het redelijk en daarom heb ik haar nu meegenomen naar het concours van Het Twentse Ros in Geesteren. In de Z bleven we vrijdag foutloos, maandag rijd ik haar in de ZZ.”

Al te optimisch is Sjaak Sleiderink echter nog niet. “Het is een heel ander paard geworden dan ze was toen ze bij ons vertrok. Zeker zo gauw ze gaat springen, is ze enorm moeilijk. De kans dat ze ooit weer op het niveau komt van 2012 schat ik eerlijk gezegd niet erg hoog in.”

Toch gaat Sleiderink de uitdaging met La Toya 44 aan. “Want ik weet wat ze kan en ze heeft me eerder veel gebracht. Ik heb een heel speciale band met haar opgebouwd en erg veel plezier aan haar beleefd. Van de ene kant ben ik daarom superblij dat ze terug is, van de andere kant doet het me wel veel als ik zie in welke conditie ze is teruggekomen.  Ik ga gewoon proberen haar weer op orde te krijgen, al realiseer ik me dat het een lange weg wordt. Maar ze is het waard.”

Foto Sjaak Sleiderink met La Toya 44 van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)