Sjaak Sleiderink terug op zegepad

BATHMEN - Sjaak Sleiderink keerde woensdag, na een periode van betrekkelijke radiostilte, terug op het zegepad. Met Laksha de Breve was de jeugdige Denekamper ongenaakbaar in de rubriek over 1,40 meter tijdens Bathmen te Paard. Met een tijd van 35,57 in de barrage was hij aanzienlijk sneller dan Angelique Hoorn met Sama. (37,34). Sleiderink was zelf ook nog goed voor de derde plaats met BMC Angel Rose (39,02). 

Liefst 24 combinaties plaatsten zich voor de extra rondgang. Van hen eindigde Eric ten Cate met Vamantha als achtste, Anne-Liza Makkinga met Boeve's Montreux als elfde en Rob Scherphof met Val d'Isere als veertiende. Mareille van Geel-Schröder finishte als 24ste. Ze maakte de extra rit niet af, omdat ze ten val kwam.

In de derby over 1,35/1,40 meter in handicap waren de verschillen aan de top klein. Anne van Vulpen won met Nienke in 44,2 seconde, gevolgd door Kevin Gielen met Junion (44,44), Anne-Liza Makkinga met Boeve's Saforet (44,51), Tom Brinkman met Promiss Me (44,55) en nogmaals Makkinga met Boeve's Montreux (45,65). Chantal Regter werd zevende met Sander in 47,72.

Het ZZ-klassiek op tijd werd een prooi voor Harrie Wiering met Hemmelhorst Vivid, die niemand in zijn buurt duldde. Met 57,77 seconde was hij veelr apper dan de rest van het veld. Anne van Vulpen had met Nynke bijna drie seconden meer nodig (60,69). Gert-Jan Bruggink haalde de zesde prijs af met Primeval What Exclusive, Sjaak Sleiderink werd achtste met Up to Date.

Chantal Regter schreef met Willowy weer een overwinning bij in de klasse Z over twee fasen. Harrie Wiering werd tweede met Hemmelhorst Zojasper, Marleen Bruggink mert primeval Temptation derde en met Vampire vijfde. Sander Geerink vond zichzelf met MF Zaza terug op de vierde plek. Ook Don Willemsen met BCO Quite on Z (achtste) en Frank Buitenhuis met Zo Special (tiende) reden zich in de toptien.

In het Z-klassiek werden dubbele prijzen uitgedeeld. Een superieure Julian Kraay met Valenino Deys (54,1) en Sander Geerink met Mondial Foods Vatinka (58,83) waren de snelste twee ruiters van deze rubriek. De tweede plekken waren voor Frank Buitenhuis met Zo Special en Bert Jan Zuidema met Zepp, de derde plekken gingen naar Anne van Vulpen met Zo Special en Niels Nanning met Vitos. Buitenroos greep met Wilderoos ook nog een een vijfde en met Tobias een achtste stek mee. Jeroen Dubbeldam was met BMC Eldorado van de Zeshoek TN een van de nummers zes, Chantal Regter met Zweitse pakte een zevende en Desiree Kemper met Zeppelin de andere achtste plaats. Voor Henri Stegeman was er met Zhiemara nog een negende positie.  

UITSLAG

Meer Springen

AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)