Schroder twaalfde in Wereldbeker

LAS VEGAS – Gerco Schröder heeft met Glock's Cognac Champblanc de strijd om de FEI Wereldbeker in  Las Vegas afgesloten op de twaalfde plaats. Maikel van de Vleuten was op de zesde plek de beste Nederlander. In een zinderende finale, waarin nog van alles gebeurde in het klassement, haalde Jur Vrieling met VDL Zirocco Blue NOP zijn doelstelling en finishte in de top tien. Olympisch kampioen Steve Guerdat nam zijn eerste wereldbeker mee naar Zwitserland.

Het Nederlandse team kan de komende zomer in de landenwedstrijden nog veel plezier gaan beleven aan Gerco Schröder en Glock’s Cognac Champblanc. In de finalewedstrijd eindigden ze op de negende plaats met slechts twee springfouten en een tijdfout. In het klassement deden ze goede zaken op de twaalfde plaats. Daarmee verbeterden ze zich elke wedstrijd van de finale.

"Dat hij nog groeide in de laatste ronde vond ik het mooiste van deze finale”, kijkt Gerco tevreden terug. "Het is hier in de tent met losrijden echt benauwd en als hij dan nog zo fris springt, geeft dat vertrouwen. Nu eindig ik als twaalfde. Niet slecht, maar je wilt natuurlijk altijd meer."

Steve Guerdat de beste
Twee keer werd Guerdat tweede in de finale met zijn Olympisch kampioenspaard Nino des Buissonnets. Die liet de Zwitser dit keer thuis. Hij deed een beroep op de merrie Albfuehren’s Paille. Met negen punten voorsprong gingen ze de allerlaatste omloop in. Met slechts één punt voorsprong - na twee springfouten - kwamen ze er uit en wonnen ze de Wereldbeker.

Spanning was er volop in de finale waarin vier combinaties over beide omlopen slechts één springfout maakten. Onder hen Maikel van der Vleuten en een drie dagen lang superieur springende VDL Groep Verdi TN NOP. Daarmee klom Van der Vleuten in het eindklassement naar de zesde plaats en evenaarde hij zijn prestatie van vorig jaar in de wereldbekerfinale in Lyon. In 2012 werden ze zevende. "Tja, weer zesde. Al baal ik nu extra van die fout op hindernis drie. Verdi sprong fantastisch en als we die niet hadden, was het zelfs een barrage tegen Steve Guerdat geworden. Maar goed, als telt niet, dat geldt ook voor anderen. Helemaal een verklaring heb ik echter niet voor die fout. Voor het kampioenschap was dat jammer. We hebben gelukkig nog de dagprijs gewonnen, met drie anderen.”

Jur Vrieling had zich voorafgaand aan zijn eerste finale een top tienklassering ten doel gesteld. De start met de gedeelde derde plaats op de eerste dag was geweldig. In de finale kon Vrieling de nul niet vasthouden. Maar ook de concurrentie maakte fouten en dat deed de debutanten op de tiende plaats eindigen. Desondanks was Vrieling niet tevreden: “Ik heb in de eerste ronde gewoon niet goed gereden, daarom kan ik nu niet blij zijn met dit resultaat. In de tweede ronde pakte ik het beter aan. Hij bleef daarin wel ontspannen en toen ging het gewoon goed.“

Eindstand FEI Wereldbekerfinale Las Vegas
1. Steve Guerdat (Zwi), Albfuehren’s Paille (v. Kannan) 8
2. Penelope Leprevost (Fra), Vagabond de la Pomme (v. Vigo d’Arsouilles) 9
3. Bertram Allen (Ier), Molly Malone V (v. Kannan) 9
4. Beezie Madden (USA), Simon (v. Mr. Blue), 10
5. Jos Verlooy (Bel), Domino (v. Thunder van de Zuuthoeve), 10
6. Maikel van der Vleuten (Someren), VDL Groep Verdi TN NOP (v. Quidam de Revel) 12
10. Jur Vrieling (Holwierde), VDL Zirocco Blue NOP (v. Mr. Blue), 20
12. Gerco Schröder (Tubbergen), Glock’s Cognac Champblanc (v. Clearway), 24

Meer Springen

WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)