Schröder achtste in GP Den Bosch

DEN BOSCH - Gerco Schröder sloot zondag de Grote Prijs van Den Bosch over 1,60 meter als achtste af. Ook in de barrage bleef de Tubbergenaar foutloos met zijn twaalfjarige schimmelruin Glock's Cognac Champblanc. Met zijn tijd van 39,24 seconde kwam Schröder niet in de buurt van de top drie. Die werd aangevoerd door de Duitser Daniel Deusser, die als laatste van de zestien starters in de extra rondgang op Cornet d'Amour met overtuiging de snelste chrono realiseerde (33,69).

Deusser passeerde daarmee alsnog de lang leidende Engelse routinier Michael Whitaker met Viking (34,97) en de Ier Scott Brash met Hello Sanctos (35,15).

Met de achtste plaats was Gerco Schröder de beste Nederlander in de Grote Prijs. Het leverde hem een mooi bedrag van 10.500 euro op. Nooit eerder was er in een Grote Prijs in Nederland zoveel geld te winnen, 325.000 euro totaal. Daarvan incasseerde Daniel Deusser er als winnaar 87.500. De winnaar van de Wereldbeker in 2014 mocht in de barrage als laatste de leidende tijd van Michael Whitaker aanvallen en deed dit met zijn geniale, witte superster Cornet d’Amour (v. Cornet Obolensky) dus met succes. De klok stond stil bij 33.69 seconden.

Ook Gerco Schröder heeft zo’n geweldige - maar niet zo snelle - schimmel onder het zadel. Glock’s Cognac Champblanc (v. Clearway) raakte in de Brabanthallen geen balk aan. Schröder baalde toen hij de ring verliet: “Ik had gehoopt iets sneller te zijn. In de wending na hindernis 6a maakten we een galopsprong te veel. Glock’s Cognac Champblanc sprong geweldig. Voor mij waren er vandaag eigenlijk te veel foutlozen in de eerste ronde om hoger te eindigen.”

Lokale favoriet Maikel van der Vleuten kreeg het publiek op de banken in de barrage. Hij leek met VDL Groep Verdi TN NOP (v. Quidam de Revel) op weg naar een topklassering. Onder luide aanmoedigingen koos de Brabander voor de aanval, maar op de laatste hindernis viel de balk. De tiende plaats was daarmee het hoogst haalbare. Leopold van Asten en VDL Groep Zidane (v. Heartbreaker) liepen als tweede deelnemer in de barrage eveneens tegen een balk aan en finishten als dertiende.

Gert-Jan Bruggink eindigde met Vampire als negentiende na een springfout in het basisparcours. Willem Greve kreeg eveneens vier strafpunten voor een balk en kreeg daar nog een extra strafpuntje wegens het overschrijden van de toegestane tijd bovenop. Hij werd 25ste. Jeroen Dubbeldam maakte met Quality Time Tn het basisrondje niet af.

UITSLAGEN INDOOR BRABANT

Meer Springen

»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)