BROER VINCENT TWEEDE, NINA VAN DE BRUG VIERDE BIJ MASTERSPRINGEN DIEPENHEIM

Sander Geerink wint broederstrijd

DIEPENHEIM – Het Masterspringen in Diepenheim mondde woensdagavond uiteindelijk uit in een broederstrijd om de zege tussen de broers Vincent en Sander Geerink. Laatstgenoemde won.

In de extra omloop moest het duo het opnemen tegen de Italiaan Davide Fenili met De Javu en lokaal favoriete Nina van de Brug. Als derde starter dook Sander Geerink (bovenste foto) met zijn elfjarige ruin Unfinity Bois Margot (v. L’ Arc de Triomphe) nog ruim twee seconden onder de tijd die Vincent voor hem met Fireboy CB op de klokken had gebracht.

Boeiende clinic Willem Greve
Liefst zo’n 600 toeschouwers waren getuige van het Masterspringen, dat werd vooraf gegaan door een boeiende clinic van topruiter Willem Greve. De Markeloër, in de ring geassisteerd door de tegenwoordig in Villa Peckedam in Diepenheim woonachtige pianist Wibi Soerjadi (zie foto rechts), was er speciaal voor teruggekeerd uit Aken, waar hij deze week deelneemt aan het prestigieuze CHIO.

Veertien deelnemers begonnen op een hoogte van 1,25 aan hun rondje over zes hindernissen. De overgebleven foutloze laatste vier combinaties moesten in de barrage voor de tweede keer obstakels over 1,50 overwinnen. ‘Best pittig’, vond winnaar Sander Geerink, die eerder op de dag met de twaalfjarige merrie Capri Rubertha R ook al het ZZ-springen op zijn naam had geschreven. Net als broer Vincent en hun eveneens aan de start verschenen vader Peter levert de ruiter uit Gelselaar als vrijwilliger een belangrijk aandeel in het welslagen van het evenement op de all weatherbodem van de rijvereniging in Diepenheim.

‘Best mooie buitenbak’
“Ach, je probeert er wat moois van te maken en het te stimuleren, het is namelijk best een mooie buitenbak in de buurt”, is hij bescheiden over de zeer gewaardeerde inbreng van de familie bij het concours. “Het was in elk geval een heel geslaagde dag met ook overdag veel deelname. En de club had alles heel goed voor elkaar.”

Ook voor Nina van de Brug (rechts) kon de dag niet meer stuk, al sloot de 28-jarige amazone voor eigen publiek de extra rondgang af met een val van haar paard Ben, voor deze gelegenheid geleend van plaatsgenoot Peter Geerink. “In de hitte van de strijd was ik wat te gretig. Ik dacht groot te kunnen afdrukken, maar daar dacht Ben jammer genoeg wat anders over. Tja, als, als hè…”

Stramme spieren

De podotherapeute, die tevens paarden behandelt met dry needling en les geeft, kon erom lachen. De stramme spieren die zij en haar paard aan de tuimeling overhielden, zijn van tijdelijke aard. “Het was een super mooie ervaring. Peter gaf me gelukkig deze kans. Op zich was het een prima prestatie dat ik zo ver kwam, want vooraf had ik maar vier of vijf keer geoefend met Ben. Zelf heb ik paard dat op het niveau van 1,20 meter springt. De merrie die in de ZZ kan rijden, heeft dit jaar een veulen gekregen en breng ik momenteel niet in de sport uit. Bovendien had ik in oktober mijn arm gebroken, waardoor ik bijna een half jaar niet gereden heb. Maar vandaag heb ik echt genoten.”

Sander Geerink was veruit superieur in de klasse Z/ZZ, waarin hij nummer twee Ymke Ribbels met Gaby Wartina op liefst ruim zes seconden zette. Rianne Nalis met Galaxy SDO, Bas van den Burg met Ivar en Frank Buitenhuis met Flow completeerden in deze volgorde de vijf combinaties, die geen enkel strafpunt opliepen.

Joy Lansink moest met Izarina en Dolce Vita Reuvekamp Z ruim toegeven op Carlos de Mollinedo met Forti in de klasse L. De Haaksbergen werd er wel tweede en derde mee.
Jan Lutke Willink zegevierde in de klasse L met Zisinaa, voor Cejay Joosten met Action Girl en Rianne Nalis met Just Impression.
Demi Dinkelman werd op Ice Age met 85 stijlpunten eerste in de klasse B, waarin Anneke Thuinte met Bilot (82,5) en Anne Molenaar met Jaradette S (82) de tweede en derde plek opeisten.    

Meer Springen

»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)