LARS SCHRÖDER KOMT NAAR HUIS, MATT GARRIGAN STAPT OVER NAAR WILLEM GREVE

Ruiterwissel bij de BWG Stables

Vanaf links Lars Schröder, Matt Garrigan, Ben Schröder, Willem Greve en Peter Olthof.

TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever. Lars Schröder keert terug naar de BWG Stables en komt daarmee weer ‘thuis’. Hij vervangt vanaf maandag Matt Garrigan, die dan van start gaat als stalruiter voor Willem Greve.

Lars Schröder vertrok 2,5 jaar geleden als jongen naar de stal van Peter Olthof en keert als een kerel terug in zijn thuishaven. Vader Ben achtte het destijds beter de lessen aan iemand anders dan hemzelf over te laten onder het motto ‘vreemde ogen dwingen’. Dat wierp ontegenzeggelijk vruchten af.|

Heel gezellige collega’s
Lars zelf, hiernaast met EIC Ambiance du Seigneur: “Ergens vind ik het wel jammer dat ik nu hij Peter wegga. We hadden het heel gezellig met de club daar met fijne collega’s. Ik heb ook heel veel geleerd van Peter. Bijvoorbeeld dat je altijd alles moet geven en nooit mag opgeven, ook niet als het slecht gaat. Van de andere kant ben ik ook blij dat ik nu thuis verder kan. We hebben veel paarden, dus dat biedt nieuwe kansen.”

Peter Olthof: “Het is mooi om te zien hoeveel beter Lars in die paar jaar is geworden. Hij heeft echt talent om een goede ruiter te worden en erg leergierig. Ik heb hem elke keer weer mee teruggenomen naar de basis, hoe je het paard moet leren begrijpen zodat het doet wat je wilt en eruit haalt wat het kan.”

Eigen zoon er klaar voor
Vader Ben prijst zich gelukkig met de rentree van Lars Schröder, die de rol van Matt Garrigan als stalruiter overneemt. “We hadden er ook vorm kunnen kiezen om een ander te zoeken, maar waarom zou je dat doen als je eigen zoon er klaar voor lijkt te zijn. Lars heeft zich bij Peter goed ontwikkeld en we hopen dat hij net zo’n rol kan vervullen als Matt, van wie we vijf jaar heel veel plezier hebben gehad.”

Matt Garrigan kwam vijf jaar geleden vanuit Ierland naar Nederland om bij de broers Schröder verdere stappen te zetten in zijn veelbelovende carrière. Hij werd er stalruiter. “Hier heb ik onwijs veel geleerd van de jongens en ik ben super blij met de kansen die ik hier heb gekregen. Eigenlijk was het mijn bedoeling om eind dit jaar mijn eigen stal te beginnen. Bij het concours van Het Twentse Ros Albergen vroeg Willem Greve me of ik misschien oren naar had voor hem te komen werken.”

Veel goede paarden
Na enig nadenken besloot Matt Garrigan die stap te zetten. “Willem is natuurlijk een geweldige jockey, dus ik hoop ook van hem nog veel te leren. Hij heeft veel goede paarden. Mijn beste paard Grave V gaat met me mee, dat is eigendom van Valeria Sokolova. Ik hoop lang bij hem te blijven en bij hem net zo gelukkig te worden als ik hier ben. Het is mooi dat Willem de broers heel goed met elkaar kunnen, zo kunnen we elkaar waar nodig ook blijven helpen. Lars komt thuis. Hij is een super ruiter en erg getalenteerd. Hij krijgt steeds meer ervaring en heeft veel geleerd van Peter Olthof. Ik denk dat hij deze job prima aankan.”

Willem Greve over zijn aanwinst: “Na het vertrek van Mart IJland hadden we nog geen nieuwe stalruiter. Dus we zochten iemand.” Lachend: “En Peter was al voor zichzelf begonnen..” Dan weer serieus: “Het is mooi dat deze kans zich voordeed. Het kwam toevallig een keer ter sprake. Ik heb zelf veel paarden en ben hartstikke druk. Een ruiter van Matt’s kaliber is daarom een heel welkome aanvulling. We gaan er samen wat van maken, ik heb er zin in. Met de jongens van Schröder is alles in goed overleg gegaan. Hij rijdt goed op een bepaald niveau, is rustig en kent de weg in de buurt. Ik hoop dat het voor Matt een kans is en dat we elkaar versterken.”

Onderste foto: Matt Garrigan met Grace V.
 

Meer Springen

EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)