NATIONAAL KAMPIOENE UIT MARKELO PAKT ANEMONE HORSE TRUCKS BOKAAL

Roos Wevers is alweer de beste

VRAGENDER – En weer was Roos Wevers de beste. De elfjarige amazone uit Markelo, drie weken geleden al goed voor de nationale titel in Ermelo, zegevierde in de klasse L van de finale om de Achterhoek Anemone Horse Trucks Bokaal bij de ponyruiters.

In de klasse L kwamen acht jonge talenten terug voor de barrage. Anniek Lammertink, eveneens uit Markelo, reed met Power een mooie rit, maar moest haar nog scherper draaiende dorpsgenote Roos Wevers op Troublemaker voor laten gaan. Derde werd Femke Meenhuis op Sun. Roos Wevers is een bekende in de Anemone Bokaal-competitie, want vorig jaar won ze de L-finale ook al. Toen met Mystery die komende week naar Spanje vertrekt.

Troublemaker
Troublemaker,die nog geen drie maanden bij de familie Wevers staat, weet wat winnen is. “Hij is achttien en liep ZZ met Renée Hazeleger. Net als bij het NK hadden we ook bij de Overijsselse kampioenschappen de snelste tijd, maar een balk op de laatste hindernis”, vertelt de leerling van Tony Zwienenberg (springen) en Eline Kolstee (dressuur).

“Troublemaker is echt een fijne pony, maar ik moet wel opletten dat ik hem niet te hard laat galopperen richting de dubbels want dan wordt het wat lastig met zijn grote galop”, weet Roos Wevers. Ze kijkt uit naar de klasse M, waarin ze binnenkort gaat starten.

Verjaardagscadeau
In de strijd om de grote bokaal (klasse M/Z/ZZ) trakteerde Renske van Middendorp uit Kootwijkerbroek zichzelf alvast op een verjaardagscadeau in de barrage met drie deelnemers. Ze wordt vrijdag tien. De top drie van de twee finales krijgt tijdens het komende internationaal concours Jumping De Achterhoek. les van een internationale springruiter.

Uitslag kleine bokaal (klasse L)
1. Roos Wevers - Troublemaker - 0/0-29,43
2. Anniek Lammertink - Power - 0/0-32,30
3. Femke Meenhuis - Sun - 0/0-32,99

Uitslag grote bokaal (klasse M/Z/ZZ)
1. Renske van Middendorp - Burito’s Tiego - 0/0-35,65
2. Thimo Arts - Fellow - 0/0-39,23
3. Sterre van Houte - Kalypso van Orchid - 0/4-45,28

Bij de foto's: Roos Wevers in de beslissende rit (foto) en onder als aanvoerder van de Twentse top drie met achter haar Anniek Lammertink en Femke Meenhuis. Foto © Wendy Scholten

Meer Springen

RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)