BRITT WIEFFERINK ZEGEVIERT IN CSI1 IN BIJNA WIERDENS ONDERONSJE

Remco Been tweede in Championat

WIERDEN – Remco Been kwam vrijdag in zijn eigen woonplaats iets meer dan een seconde te laat door de finish om de zege te kunnen opeisen in het Championat van Wierden, de finale van de Medium Tour om de Plegt-Vos Prijs tijdens Outdoor Wierden.
 

Met de achtjarige bruine ruin Gouverneur (v. Eldorado van de Zeshoek) moest Been alleen Doron Kuipers (onderste foto) met zijn elf jaar oude bruine ruin Calgary (v. Canturo) voor laten gaan. Chantal Regter legde met haar bruine ruin Quilando beslag op de vierde plaats en ook Eric ten Cate met Lacoste 145 (zesde), Ben Schröder met Grodino (achtste), Peter Olthof met Fairytale (negende) en Pia-Luise Aufrecht met Giolito (tiende) nestelden zich bij de beste tien in het klassement.

De wedstrijd over 1,20 meter over twee fasen voor de Small Tour van het CSI1 mondde uit in een bijna compleet Wierdens onderonsje. Britt Wiefferink (foto boven) zegevierde met haar veertienjarige bruine merrie Apourti (v. Quinar), voor Marije Nijhof met de acht jaar oude zwartbruine ruin Gangster (v. Ukato). Ook Koen Westendorp met de schimmelmerrie Galant V Z en Jessie Wiefferink met de bruine merrie Gaminka meldden zich, als vierde en vijfde, aan het front. Coen Kerbert eiste de zesde plek voor zich op met de bruine merrie Goldy R, Joy Viscaal werd negende met haar schimmelmerrie Cayetano en Chantal Regter tiende met de bruine merrie Ifrieda W.

Ties Rothstegge
Ties Rothstegge had lang de leiding in de rubriek voor jonge paarden op tijd om de Nemaco Prijs, maar moest met zijn zes jaar oude donkerbruine ruin Ivar (v. Montender 2)  uiteindelijk toch het hoofd buigen voor Dennis van den Brink met zijn zeven jaar jonge vosmerrie Harino Touch W. De posities zes tot en met acht werden bezet door achtereenvolgens Vincent Geerink met Iniesta, Conor Drain met Shanroe Barney en Frank Buitenhuis met Idrigill.

Hilde Woudstra was als nummer vijf de beste regionale representant in de Small Tour over 1,35 meter om de Olthof Prijs. De amazone uit Daarle ging met haar onverslijtbare negentien jaar oude schimmelmerrie Titania Chantal Regter met Conchacco, Kirsten Rikkert met Colandro 4 en Ben Schröder met Marco V vooraf. Frank Schuttert eindigde met Girocco als tiende.

Voor uitslagen, zie www.outdoorwierden.com

Foto's Britt Wiefferink met Apourti (boven) en Doron Kuipers © www.fototrailer.nl

 

Meer Springen

WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)