Primeur voor Mitchel Sonneveld

TUBBERGEN - Mitchel Sonneveld had woensdag de primeur als eerste winnaar van een rubriek tijdens Jumping Schröder Tubbergen. Sonneveld zegevierde met Blom's Red in de eerste groep van de klasse Z bij het nieuwe vierdaagse concours op de fraaie graspiste van de BWG Stables. In de rubrieken voor vierjarige paarden triomfeerden mede-organisator Tom Brinkman, Liseth Vetker en Zoi Snels, terwijl bij de vijfjarige paarden Willem Greve en Doron Kuipers een zege opeisten.

Achter Sonneveld eindigde Jack Broek met Bux Bunny als tweede op het twee fasenparcours. Hij had een achterstand van 0,33 seconde op de winnaar. Naomy Bonvanie griste met Bikkel de derde plek voor de neus weg van Michael Keanis met Cogonuts en Niels Nanning met Belrose.

Willem Greve kreeg met Edison 25,5 stijlpunt voor zijn optreden in groep 1 voor vijfjarige paarden. Hij ging daarmee Melony van Manen met Escapade (25,3) en Sjaak Sleiderink met El Salvador (23,7) vooraf. In groep 2 boekte Doron Kuipers met Evert de hoogste score (25,8). Hanno Ellermann reed met Einstein Fn (24,9) naar de tweede en met Empire Tn (24,6) naar de derde plek.

Mede-organisator Tom Brinkman leverde met Future de beste prestatie met een vierjarig paard. Tegen zijn score van 24,6 punt bleek geen tegenstander opgewassen. In zijn groep 1 volgden drie combinaties meteen punt minder. Shanice Roozeboom met Formidable, Doron Kuipers met Fanta Lime en Willem Greve met Frederiks moesten alleen tevreden zijn met 23,6 punt.

Dat was een hogere notering dan de besten in groep 2. Hier deelden Liseth Vetker met Furst Fantasie en Zoi Snels met Funiki Tn de eerste positie met 22,7 punt, terwijl Henk Frederiks met  Floyd (22,5) als derde eindigde.

Foto Mitchel Sonneveld met Blom's Red van www.fototrailer.nl 

Meer Springen

OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)